Ratujmy świat Gabrysi z Padwi. Potrzeba pieniędzy na operację!

  • 30.07.2018, 15:07
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Ratujmy świat Gabrysi z Padwi. Potrzeba pieniędzy na operację! SzB. Rodzice Gabrysi są dobrej myśli i organizują zbiórki pieniędzy.
Jest światełko w tunelu! Niemieccy lekarze zakwalifikowali Gabrysię Nawrot do leczenia operacyjnego. Potrzeba dwustu tysięcy złotych, żeby zorganizować leczenie dziewczynki. Czas ucieka.

Gabrysia urodziła się w 36 tygodniu ciąży z wodogłowiem. W pierwszym roku życia przez dwa miesiące przebywała w czterech szpitalach. W tym czasie przeszła dwie skomplikowane operacje. Kilka miesięcy później okazało się, że to niejedyne schorzenie dziewczynki.

Ciąża w przypadku każdej młodej rodziny to wielka radość. Wstępna diagnoza lekarzy była jednak jak cios. Wodogłowie Gabrysi oznaczało tylko jedno. Dziewczynka po porodzie będzie sparaliżowana.  Zaczęły się wyjazdy do szpitali i klinik. Konsultacje u specjalistów.

Gabrysia  wraz z rodzicami, Małgorzatą i Tobiaszem, mieszka w Padwi Narodowej. W tygodniu spędza czas w specjalnym przedszkolu integracyjnym. Jest to jedyny czas, w którym rodzice mogą przez kilka godzin zająć się zwyczajnymi domo   wymi obowiązkami. Padaczka sprawiła, że mała Gabrysia w ciągu doby ma kilkanaście napadów. W tym czasie całe ciało chorej bardzo się napina. Dochodzi go drgawek i szczękościsku.

Jest diagnoza i plan leczenia

Dzięki wsparciu wielu osób rodzinie Nawrotów udało się wyjechać do specjalistycznej kliniki w Niemczech, w której leczy się dzieci z padaczką. Gabrysia przyjęła specjalny lek, który spowolnił rozwój choroby. - Wróciliśmy z Niemiec z diagnozą i informacją, że Gabrysia kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Musimy zebrać dwieście tysięcy złotych. Im wcześniej się uda, tym szybciej lekarze ustalą termin leczenia. Lek, który stosujemy, to ogromna korzyść dla rozwoju mózgu Gabrysi - opowiada Tobiasz Nawrot, ojciec Gabrysi. Jak przyznają rodzice, leczenie operacyjne może w dużym stopniu ograniczyć ataki padaczkowe, bardzo bolesne dla chorej Gabrysi.  Może też doprowadzić do całkowitego zaniku ataków.

Jak pomóc?

Gabrysią opiekuje się Fundacja Rycerze i Księżniczki. Już teraz każdy może pomóc, wysyłając SMS-a o treści pomoc, pod numer 75265. Rodzice Gabrysi dwoją się i troją, żeby zorganizować wiele zbiórek publicznych. Jest odpowiednia zgoda władz kościelnych, dlatego zbiórki na rzecz Gabrysi będą organizowane w mieleckich parafiach, ale także w regionie. Dzięki uprzejmości władz samorządowych zbiórka dla Gabrysi odbędzie się także podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich i Dni Mielca. Pomoc zorganizowana jest także w rodzinnej miejscowości Gabrysi, czyli w Padwi Narodowej. 

Gabrysi Nawrot można pomóc, przelewając pieniądze na jej konto:

Fundacja "Rycerze i Księżniczki"
nr konta 85 1600 1462 1811 6859 4000 0011
z dopiskiem:
darowizna dla 011 Gabriela Nawrot

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.