Tysiące mielczan walczy o czyste powietrze w mieście [FOTO, VIDEO]

  • 25.03.2018, 19:55 (aktualizacja 30.03.2018, 02:25)
  • SzB / Msk

Podziel się:

Oceń:

Tysiące mielczan walczy o czyste powietrze w mieście [FOTO, VIDEO]
Kilkanaście tysięcy mieszkańców Mielca i okolicznych gmin wzięło udział w proteście przeciwko działalności firmy Kronospan. Zdaniem protestujących, zakład produkujący płyty wiórowe i drewnopochodne zatruwa powietrze w mieście i jego okolicy.

Frekwencja zaskoczyła wszystkich. Organizatorzy mówią, że wstępne obliczenia wskazują na liczbę około 12 - 15 tys. osób uczestniczących w proteście. Uczestnicy przekonywali, że działalność zakładu ma bezpośredni wpływ na zdrowie i życie mieszkańców. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Firma Kronospan twierdzi, że poziom zanieczyszczenia w mieście nie odbiega od wskaźników w innych miejscach w Polsce. Zapewnia też, że działa zgodnie z prawem. Zakład za dwa miesiące ma uruchomić nowoczesny system ochrony powietrza. 

W proteście wzięli udział także mieszkańcy Szczecinka, gdzie również działa firma Kronospan. Mielczanie zapowiadają, że jeśli jakość powietrza w mieście się nie poprawi, będą nadal wychodzić na ulice i protestować. 

Fot.M.Skóra

SzB / Msk

Zdjęcia (88)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Obywatel
Obywatel 27.03.2018, 22:16
Na pewno wszyscy protestujący maja samochody z sprawnymi katalizatorami i filtrami cząstek stałych, sumienie segregują odpady i korzystają tylko z ekologicznych źródeł energii.
Ja
Ja 26.03.2018, 20:14
Niedługo Jasło dołączy bo budują oddział
pfffff
pfffff 26.03.2018, 16:24
wiecie ile jest firm na strefie? dużo więcej niż Kronospan. znaleźli sobie temat i w kółko to samo. a problemów jest masa. zamknięcie Kronospanu nic nie da.
Popieram
Popieram 26.03.2018, 14:18
W Gostyniu w samym centrum miasta jest odlewnia żeliwa Teriel. I też spełnia normy. Tak spełnia, że z zaparkowane w mieście samochody pokrywają się rdzawym nalotem.
Krakus
Krakus 26.03.2018, 14:05
To jest imponujące i przerażające zarazem. Imponujące, że Mielczanie potrafili się tak zmobilizować. Przerażające, że nikogo to w naszych telewizjach nie interesuje.
Wojtek
Wojtek 26.03.2018, 13:42
Ciekawe ilu spośród protestujących do ogrzewaniach swoich domów używa technologii bez emisyjnych. Pewnie wszyscy palą węglem (daj Boże dobrej jakości, w co wątpię) drewnem, cześć śmieciami, oponami, itd. Osobiście uważam, że dobrze, iż protestują, przynajmniej zdali sobie sprawę z powagi sytuacji, z tego że mamy fatalne powietrze w Polsce, ale to dopiero połowa drogi, gdyż ludzie muszą sobie po prostu zdać sprawę z tego, że to ONI są głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza. Wystarczy się wieczorem przejechać samochodem gdziekolwiek w Polsce i popatrzeć co leci z kominów niemalże KAŻDEGO domu.... A ten cały protest to w gruncie rzeczy robienie z tej firmy kozła ofiarnego i usprawiedliwianie samego siebie za trucie powietrza.
ĘĄ
ĘĄ 26.03.2018, 12:52
Po za Podkarpaciem nikt o naszym proteście nie słyszał. Dla mediów ogólnopolskich kilkunastotysięczna manifestacja w kilkudziesięciotysięcznym mieście jest mniej ważna niż Doda, wpadki Petru czy Lewandowski. Kim my mielczanie jesteśmy? Jakby paru pijaków nasrało na korytarzu sejmowym, to byłby nius dnia we wszystkich mediach! A może mielczanie powinni najechać Warszawę i zablokować gmach Sejmu?

Pozostałe