Arriva Bus znika z Mielca! Przed nami kryzys transportu publicznego w powiecie!

  • 23.11.2017, 09:59
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Arriva Bus znika z Mielca! Przed nami kryzys transportu publicznego w powiecie!
Firma Arriva Bus likwiduje swój oddział w Mielcu. Wszystkie połączenia autobusowe tej firmy zostaną zlikwidowane do 1 grudnia br. Mieszkańcy całego powiatu będą mieć problem z dojazdem do szkoły, czy pracy.

Arriva Bus Transport Polska podjęła trudną decyzję o zakończeniu działalności w Oddziale Mielec od 1 grudnia 2017 roku.

- Pomimo wielokrotnych prób naprawczych takich jak: reorganizacja siatki połączeń, optymalizacja rozkładu jazdy, racjonalizacja kosztów, Oddział przynosił duże straty, które pogłębiały się z roku na rok. Obecnie osiągnęły one poziom, którego Spółka nie jest w stanie dłużej akceptować - informuje Joanna Parzeniowska, rzecznik prasowy Arriva 

Na tę informację szybko reaguje Starosta Powiatu Zbigniew Tymuła. W piątek organizuje spotkanie z lokalnymi przewoźnikami w sprawie organizacji transportu publicznego. Spotkanie z lokalnymi przewoźnikami miało już miejsce we wrześniu, kiedy to firma Arriva Transport zawiesiła funkcjonowanie części kursów na terenie powiatu mieleckiego. 


- Informacja o zawieszeniu kursów została przekazana mi ustnie przez przedstawicieli firmy, jak również wywieszona na dworcu. To przykra i trudna sytuacja. Pragnę jednak uspokoić wszystkich mieszkańców. W piątek czeka nas kolejne spotkanie z przewoźnikami. Myślę, że zabezpieczymy transport na terenie naszego powiatu od 1 grudnia, a więc od momentu, w którym przestanie funkcjonować Arriva – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. I dodaje: - Zaradzenie tej sytuacji nie jest kompetencją starosty. Musimy jednak zadbać o transport i o to, by mieszkańcy poszczególnych miejscowości mieli jak docierać do swoich szkół i miejsc pracy w Mielcu. 

 

Co sądzicie o tej sytuacji? Kto z Was straci połączenie autobusowe? Piszcie na adres: [email protected]

 

 

Szymon Burek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kamil
kamil 28.11.2017, 08:42
Ta pani w takim samym tonie wypowiedziała się przy likwidacji udziałów w Brzozowie, Sanoku, Lesku Ustrzykach Dolnych. Likwidowano kursy, które tez i rentowne były. Popłynęły relacje Sanok Kraków, Zaprzestał kursowania Lublin, niniejszym i Gliwice. z begiem czasu i Llinia Sanok - Krosno. Masakra. Oczywiście skoro Arriva nie miała pomysłu na prowadzenie działalności. Niedostosowany rozkład jazdy. Dziś Bieszczady funkcjonują bez arrivy, I nie ma klęski przewoźnicy prywatni godnie ją zastapili.
Stanisław
Stanisław 23.11.2017, 21:30
Tytuł artykułu bardzo wyolbrzymiony (nadaje się na pierwszą str w gazecie, ale niestety nieprawdziwy), KRYZYSEM nie ma co straszyć, ile połączeń obsługuje ARRIVA, może 10% wszystkich w powiecie, wystarczy spojrzeć na zdjęcie pod artykułem, 90% procent autobusów na parkingu dworcowym należy do innych przewoźników jak Arriva, podejrzewam że pozostali przewoźnicy zapełnią tę niewielką lukę połączeń. Z każdym miesiącem firma oferowała coraz mniejszą siatkę połączeń, koniec końców musiał nastąpić, sama ta informacja o zawieszeniu połączeń podana do informacji z tygodniowym wyprzedzeniem świadczy o firmie.

Pozostałe