Wernisaż wystawy Krasnobrodzkiego Domu Kultury – „Moniuszko w ilustracjach”

start 14.02.2020 10:00
koniec 14.02.2020 11:00

Lokalizacja: Mielec

W 2019 r. Dom Kultury SCK zorganizował szereg wydarzeń związanych z 200-setną rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki. W związku z faktem, że w Roku Moniuszkowskim (2019) powstało w Polsce wiele ciekawych projektów związanych z artystą, postanowiliśmy wykorzystać okazję i pokazać naszej publiczności ciekawą wystawę związaną z kompozytorem - „Moniuszko w ilustracjach”. W Galerii ESCEK zaprezentujemy prace wybitnych artystów, laureatów nagród, twórców znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”. Autorami prezentowanych ilustracji będą: Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Elżbieta Gnyp, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Mikołaj Kamler, Jolanta Kolary, Zbigniew Kołaczek, Donat Kowalski, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Krystyna Michałowska, Leszek Ołdak, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Jowita Płoszajska, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Anna Sędziwy, Mieczysław Wasilewski, Elżbieta Wasiuczyńska, Józef Wilkoń, Magdalena Wosik. Prace polskich ilustratorów nawiązywać będą zarówno do znanych, jak i mniej znanych utworów Moniuszki, m.in. do „Halki”, Strasznego dworu”, Hrabiny”, Verbum Nobile, a także do pieśni, kantat i uwertur kompozytora. 

 

Wernisaż wystawy Krasnobrodzkiego Domu Kultury – „Moniuszko w ilustracjach” – Galeria ESCEK, 14. 01 godz. 10. Wystawa potrwa 9 lutego.
Wstęp wolny.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.