Obrazy Magleckiego w Woli Mileckiej

start 21.11.2019 18:30
koniec 21.11.2019 19:30

Lokalizacja: Chorzelów

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Klub Środowisk Twórczych TMZM serdecznie zapraszają na wystawę twórczości artystycznej Zbigniewa Magleckiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:30 w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.   


Zbigniew Maglecki swoją przygodę z malowaniem rozpoczął 15 lat temu, kiedy przeszedł na emeryturę. Przez ten czas artysta stworzył około 200 dzieł, z czego 120 znajduję się w jego prywatnej kolekcji. Wszystkie dotychczasowe prace artysta wykonał farbami olejnymi, które na płótno nakładane były różnymi technikami. Głównymi nurtami fascynującymi Magleckiego są naturalizm i impresjonizm. Jak sam podkreśla, kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemną rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa. 


Na wystawie, którą można oglądać do 15 grudnia, motywem przewodnim 24 obrazów są pejzaże, tematy religijne oraz zwierzęta. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty. Autor brał również udział w wielu wystawach zbiorowych Klubu Środowisk Twórczych. 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.