Dożynki Powiatu Mieleckiego

start 01.09.2019 14:00
koniec 01.09.2019 23:57

Lokalizacja: Mielec

Dożynki jak co roku zgromadzą reprezentantów wszystkich dziewięciu gmin powiatu mieleckiego wraz z tradycyjnymi, misternie wykonanymi wieńcami. Ich poświęcenie odbędzie się podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony. Początek mszy zaplanowano na godz. 14:00 na placu przy kościele pomocniczym pw. Św. Marka w Mielcu przy ul. Rzecznej.

Spod kościółka grupy wieńcowe przejdą na bulwary przy ul. Rzecznej, gdzie od godziny 15:45 trwać będzie oficjalna i artystyczna część imprezy. W programie zaplanowano m.in. przemówienia okolicznościowe, prezentacje gmin powiatu mieleckiego, konkursy dla publiczności oraz liczne atrakcje muzyczne. 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Future Folk – znana w całym kraju grupa łącząca w swojej twórczości nowoczesne brzmienia muzyki tanecznej z góralszczyzną. W skład formacji wchodzą: Stanisław Karpiel-Bułecka, Matt Kowalsky i Szymon Chyc-Magdzin. Wspólnie wydali już dwa albumy studyjne promowane znanymi szerokiej publiczności singlami: „Janko”, „Twarda skała”, „Dukaty” czy „Malinowa dziewczyno”. Hity te będzie można usłyszeć na mieleckich bulwarach już od godziny 19:00.

Po koncercie zespołu rozpocznie się tradycyjna już dla mieleckich dożynek zabawa taneczna pod gwiazdami. W tym roku poprowadzi ją zespół Alternatywa. 

PROGRAM:
14:00 Msza Święta na placu przy kościele pomocniczym pw. św. Marka w Mielcu, ul. Rzeczna
15:00 Przemarsz korowodu dożynkowego na tereny zielone przy ul. Rzecznej
15:45 Przemówienia okolicznościowe, prezentacje gmin powiatu mieleckiego, konkursy
19:00 Koncert zespołu Future Folk
20:30 Zabawa taneczna z zespołem Alternatywa
24:00 Zakończenie dożynek 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.