V koncert 22. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego The Klezmatics (USA)

start 26.07.2019 20:00
koniec 26.07.2019 22:00

Lokalizacja: Mielec

26 lipca 2019, godz. 20.00, Park Oborskich ul. Legionów 73

bilety 40 i 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka
sprzedaż biletów online:  https://www.kupbilecik.pl/imprezy/40303/Mielec/The+Klezmatics/

The Klezmatics – zespół powstał w Nowym Jorku w 1986 roku. W repertuarze „The Klezmatics” znajduje się typowa, instrumentalna muzyka klezmerską, ale również wiele tradycyjnych piosenek i pieśni żydowskich śpiewanych m.in. w jidysz i po aramejsku. Wykonywane przez zespół utwory łączą też elementy innych gatunków muzycznych. W utworach nowojorskich klezmerów usłyszeć też można arabskie, afrykańskie i bałkańskie rytmy. „Klezmerzy” z Nowego Jorku łączą w swoich utworach zarówno tradycję żydowską, jak i wschodnioeuropejską. W ich piosenkach obok emocji i pasji muzycznej bardzo ważne są teksty, które odnoszą się do współczesnych problemów.

Polska publiczność miała okazję poznać nowojorskich klezmerów. Występowali kilkakrotnie na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Na zaproszenie twórców Letniej Akademii Jazzu, odwiedzili też Łódź.

Grupa znana jest na całym świecie, a popularność i uznanie dla muzyki, jaką wykonuje, najlepiej pokazuje fakt, iż w 2007 r. grupa zdobyła statuetkę Grammy w kategorii „Najlepszy album world music”. Brali udział w znanych i światowej sławy festiwalach takich jak Summerstage w Central Parku, Carnegie Hall, Pirineos Sur (Hiszpania), Colours of Ostrava (Czechy), Pohoda Festival (Słowacja), Jazzsomer Graz (Austria), the Heimatklänge Festival (Niemcy), a także na wielu, wielu innych.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.