Wystawa „Beksiński nieznany”

start 27.04.2019 12:00
koniec 28.04.2019 20:00

Lokalizacja: Mielec

Zbiór ponad 50 prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych - będzie można obejrzeć 27 kwietnia na wystawie, która odbędzie się w ramach Dnia Wolnej Sztuki.

Takiego Beksiński mniej znamy. Chciałoby się powiedzieć – nie znamy, ale akurat mielczanie mieli okazję obejrzeć tę mniej znaną część jego artystycznego dorobku w 2015 r. na wystawie w „Jadernówce“ – „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego“.

Uspokajamy, że tegoroczna wystawa w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury SCK nie będzie powieleniem wystawy z 2015 r.

Obecna propozycja odsłania kolejne warstwy artystycznej aktywności Beksińskiego. Będą zatem i same prace artysty, jak i pokazy towarzyszące, m.in. filmy o Beksińskim – twórcy i Beksińskim – fascynującym człowieku. Zaskakującym pomysłem będzie możliwość oglądania obrazów artysty w specjalnych okularach. Technologia Virtual Reality stworzy iluzję wejścia do środka obrazów Beksińskiego. Widz znajdzie się w surrealistycznej scenerii, jakby z pogranicza jawy i snu, w wyludnionym świecie, w którym lęk i obawa spotęgowane są przez niepokojące wibracje muzyczne splecione z dźwiękami otoczenia.

Wystawa w Dniu Wolnej Sztuki to swoisty hołd dla wszechstronnego artysty, którego 90. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. W świat Beksińskiego wejdziemy w Dniu Wolnej Sztuki, którego dziewiąta ogólnopolska edycja przed nami. Uczestniczą w nim galerie sztuki i muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne, techniczne w całej Polsce. 27 kwietnia w samo południe otworzą swoje podwoje i zaproponują widzom zaledwie pięć wybranych obiektów ze swoich kolekcji.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.