Wystawa rzeźby Kazimierza Gustawa Zemły

start 05.04.2019 18:00
koniec 05.05.2019 15:00

Lokalizacja: Mielec

Galeria ESCEK Domu Kultury SCK zaprasza na niezwykłą wystawę. Od 5 kwietnia do 5 maja będzie można obejrzeć rzeźby wybitnego twórcy pochodzącego z naszego regionu – prof. Kazimierza Gustawa Zemły. W Galerii ESCEK zobaczymy 27 rzeźb z brązu, marmuru, gipsu, tworzywa cementowego, aluminium i drewna. Wystawa obejmuje dzieła pochodzące z różnych okresów artystycznej działalności twórcy. Najstarsza praca pochodzi z 1972 r., najnowsza – z 2013 r. Będziemy mieli okazję obejrzeć także autoportret artysty wykonany z plasteliny.

Kazimierz Gustaw Zemła jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych, laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego prace wystawiano w wielu galeriach w Polsce i za granicą.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 5 kwietnia o godz. 18 do Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Gościem wernisażu będzie prezes Fundacji Promocji Sztuk – Jacek Chromy.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.