"Za sztreką..." - Nowa wystawa w Muzeum "Jadernówka"

start 14.02.2019 18:00
koniec 14.02.2019 20:00

Lokalizacja: Mielec

To wieloobrazowa opowieść o nowym osiedlu Mielca, którego budowę rozpoczęto w ramach inwestycji COP-u pod koniec lat 30. minionego stulecia. Po II wojnie fabryka lotnicza ruszyła na nowo a wraz z nią ruszyła rozbudowa nowej dzielnicy miasta. Nowe skupiska bloków mieszkalnych, nowe obiekty użyteczności publicznej - szkoły, kościół, dom kultury czy stadion miejski, ale też codzienne życie, sklepy, restauracje, spacery - to wszystko zobaczyć można na ponad 100 fotografiach z lat 1950-1989. 
Autorami zdjęć są zarówno fotografowie zawodowi - Wiktor Jaderny, Jerzy Jarosz, Edward Niedbała, Władysław Parkosz, jak i amatorzy - np. Zygmunt Szczeciński, który jest autorem świetnych ujęć panoramicznych z końca lat 50. - Tę wystawę trzeba koniecznie zobaczyć - dla starszych to wspomnienia młodości, dla nieco młodszych dzieciństwo, a dla dzisiejszej młodzieży to nieznany świat, choć czarno-biały i czasem szary, to jednak interesujący, znany tylko z opowieści.

Wystawie towarzyszyć będzie okolicznościowa 8-stronicowa gazetka "Za sztreką".

Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka" zaprasza na wernisaż w czwartek, 14 lutego o godzinie 18.00.

(wystawa czynna będzie do połowy kwietnia).

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.