Uroczystości 11 listopada w Chorzelowie

start 11.11.2018 godz. 09:00

Urząd Gminy Wiejskiej Mielec

koniec 11.11.2018 godz. 21:00

Lokalizacja: Chorzelów

Urząd Gminy, Ośrodek Kultury oraz Placówki Edukacyjne serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się 9 listopada o godz. 17:00 wieczornicą patriotyczną zorganizowaną w Szkole Podstawowej w Książnicach. Wydarzenie zakończy złożenie kwiatów przed miejscem pamięci por Jana Hajca.

W sobotę na stadionie sportowym w Złotnikach zaplanowano biało-czerwony turniej piłkarski oldboyów Gminy Mielec w którym zmierzą się zawodnicy z Chorzelowa, Podleszan, Chrząstowa i Złotnik, natomiast o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Wydarzenie będzie również okazją do odśpiewania polskich pieśni patriotycznych.

Główne obchody odbędą się 11 listopada. W tym dniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy w asyście Stowarzyszenia Kawalerii Konnej z Dobrynina oraz Orkiestry Dętej Dobrynin w uroczystym pochodzie przejdą na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie zaplanowano między innymi, apel pamięci, złożenie wiązanek okolicznościowych, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Orkiestry Dętej Dobrynin. W trakcie wydarzenia, dzięki klubowi historycznemu Prawda i Pamięć wsadzone zostaną również dęby niepodległości. Ponadto każdy z uczestników obchodów otrzyma pamiątkowe kotyliony oraz flagi.

W ramach tegorocznego święta w Szkołach Gminy Mielec odbędą się także uroczyste akademie oraz wydarzenia o charakterze patriotycznym, a Biblioteki Publiczne przygotują specjalne wystawy poświęcone naszej ojczyźnie.

 

Program uroczystości:

11 XI 2018 r.

11:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

11:50 - Formowanie kolumny przed Sanktuarium w kolejności: Stowarzyszenie Kawalerii Konnej Dobrynin, Orkiestra Dęta Dobrynin, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, delegacje władz samorządowych, przedstawiciele urzędów, instytucji, związków zawodowych, stowarzyszeń, szkół, pozostali uczestnicy.

 

Uroczysty przemarsz na Miejsce Pamięci.

12:00 - Uroczystości na Miejscu Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny:

- hymn państwowy,

- złożenie meldunku i powitanie,

- przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka,

- wkopanie dębów niepodległości,

- apel pamięci,

- złożenie kwiatów przez delegacje,

- koncert Orkiestry Dętej Dobrynin.

 

Imprezy towarzyszące:

 

9 XI 2018 r.

17:00 - Wieczornica patriotyczna pt. „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Książnicach oraz Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej - Szkoła Podstawowa w Książnicach.

- Złożenie kwiatów przed miejscem pamięci por Jana Hajca.

10 XI 2018 r.

12:00 - Biało-czerwony Turniej Piłkarski oldboyów Gminy Mielec z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem honorowym Wójta Gminy Mielec - stadion sportowy w Złotnikach

17:00 - Koncert patriotyczny pt. „Dla Niepodległej” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Chorzelowiacy oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej - Ośrodek Kultury w Chorzelowie

25 XI 2018 r.

17:30 – „Mnie ta ziemia droższa od innych” - wielki test wiedzy o Niepodległej - Ośrodek Kultury w Chorzelowie.

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.