Inscenizacja uliczna Przyjazd brygadiera Piłsudskiego do Mielca

start 10.11.2018 godz. 14:00

Samorządowe Centrum Kultury

koniec 10.11.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Mielec

Inscenizacja uliczna pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Inscenizacja pt. „Przyjazd brygadiera Piłsudskiego do Mielca” - 10 listopada, w godz. od 14.30 do 17.30, Pomnik Wolności – Rynek – Park Oborskich .
Organizatorzy: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu. 

* * *
Plan inscenizacji:
Pomnik Wolności 
godz. 14.30 – 15.15
Rozpoczęcie inscenizacji sceną rozbrajania żołnierzy austriackich przez POW na wieść o zakończeniu I wojny światowej i powstaniu wolnej Polski; wezwanie do przejścia na Rynek i powitania brygadiera Piłsudskiego; przemarsz mielczan do Rynku ulicą Mickiewicza;
Rynek 
godz. 15.15 – 16.25
Mielczanie witają brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca, którzy wjeżdżają na Rynek w asyście plutonu legionistów, kawalerzystów i skautów; Piłsudski wygłasza przemówienie z balkonu kamienicy ,,Łojczykówka”; burmistrza Mielca odczytuje z balkonu ,,Łojczykówki” oryginalną informację z 1918 r. o powstaniu niepodległej i zjednoczonej Polski; krótka inscenizacja muzyczna; wspólne zdjęcie mielczan z brygadierem Piłsudskim; Józef Piłsudski i burmistrz Mielca przejeżdżają kabrioletem w asyście konnego patrolu ułanów, drużyny skautów i pocztów sztandarowych do Parku Oborskich.
Park Oborskich 
godz. 16.25-17.30
Delegacja mielczan wita brygadiera Piłsudskiego i burmistrza Mielca w Parku Oborskich; brygadier Piłsudski i burmistrz Mielca pozdrawiają mielczan z balkonu Pałacyku Oborskich; śpiewanki patriotyczne ,,Sto pieśni na stulecie”.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.