Shalom Mielec: wernisaż wystawy „Ludzie Schweitzera. Mieszkańcy przedwojennego Śniatynia”

start 14.09.2018 godz. 19:00

Stowarzyszenie JARTE

koniec 14.09.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Mielec

14.09 – wernisaż wystawy „Ludzie Schweitzera. Mieszkańcy przedwojennego Śniatynia” - Galeria JARTE, godz. 19, (wstęp wolny)

LUDZIE OD SCHMITZLERA. MIESZKAŃCY PRZEDWOJENNEGO ŚNIATYNA

Wystawa opowiada o różnych aspektach życia barwnej, wielokulturowej społeczności niewielkiego miasteczka. Została ona oparta przede wszystkim na zachowanych przedwojennych zdjęciach, wykonanych przez lokalnego fotografa Ignacego (Jidla) Schmitzlera oraz wspomnieniach mieszkańców i ich rodzin.  

Śniatyn, miasteczko na terenie dzisiejszej Ukrainy, położone na granicy dawnej Galicji Wschodniej i Bukowiny, przed II wojną światową zamieszkiwali przedstawiciele różnych narodowości, grup etnicznych i wyznań. Dziś mieszkańcy przedwojennego Śniatyna i ich potomkowie – Polacy, Ukraińcy, Żydzi - są rozsiani po całym świecie, jednak nadal żywe są w ich pamięci obrazy rodzinnego miasteczka.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.