Finisaż wystawy Złoto Bałtyku oraz koncert świąteczny Zespołu Ignis Dei

start 14.01.2018 godz. 17:00
koniec 14.01.2018 godz. 19:01

Lokalizacja: Mielec

Wydarzenie jest kolejnym muzycznym wydarzeniem odbywającym się w mieleckim Pałacyku Oborskich. Na finisażu po raz ostatni będzie można zobaczyć czasową wystawę Złoto Bałtyku, wypożyczoną od prywatnego kolekcjonera z Krakowa. Przypominamy, że na ekspozycji podziwiać można przepiękne okazy inkluzji roślinnych i zwierzęcych, biżuterię, rzeźby, ozdoby czy narzędzia służące do obróbki jantaru. 

Wystawa przez cały okres eksponowana cieszyła się ogromną i niesłabnącą popularnością. Do muzeum zawitały liczne grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne z Mielca, okolic, a także turyści z różnych stron Polski.

Uświetnieniem finisażu będzie  koncert zespołu Ignis Dei, który zaprezentuje kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki w ciekawych aranżacjach. Sama nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „Ogień Boży”. 

Zespół tworzy młodzież uczęszczająca do drugiego i trzeciego Gimnazjum, I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz studenci. Właśnie mija rok odkąd grają razem.  Młodzi artyści wykonują zarówno muzykę chrześcijańską, jak i  m.in. rozrywkową, góralską. Za  aranżacje muzyczne odpowiada Marek Fijałkowski, natomiast zespołem kieruje ks. Kamil Kopyt z Parafii św. Mateusza.

Koncert odbędzie się w niedzielę 14 stycznia w Pałacyku Oborskich o godz. 17. 

 


 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.