[FILM] Mieleckie wyróżnienie DEDAL 2016

  • 27.08.2016, 20:12 (aktualizacja 27.08.2016 20:41)
  • Zbigniew Wicherski
[FILM] Mieleckie wyróżnienie DEDAL 2016 ms
Mityczny Dedal był symbolem pracowitości, pomysłowości, inteligencji, rozsądku, ambicji i konsekwencji, uważany za uosobienie wiecznego realisty. Lotnicze mieleckie organizacje społeczne uznały, że w nawiązaniu do mitologii, należy przyjmować imię DEDAL i przyznawać wyróżnienie dla tworzących i rozwijających technikę lotniczą.

Kapituła wyróżnienia po rozmowach z przedsiębiorcami i prezydentem miasta Mielec postanowiła nie ograniczać osób wyróżnianych tylko do Mielca i okolic. Zakres działania to wyróżnianie twórców nowej techniki lotniczej, konstruktorów, projektantów nowych innowacyjnych rozwiązań.

Koncepcję wyrobów i usług oraz ich modernizacji tworzą ludzie, których kapituła chce wyróżniać i przedstawić społeczeństwu. Niezwykle ważną dziedziną jest też popularyzacja lotnictwa wśród młodzieży. Pierwsze mieleckie statuetki zostały przyznane w 2013 roku.

W odbiorze społecznym ta inicjatywa wyróżnienia DEDAL spotkała się z dużą akceptacją, wyrażającą się chociażby w liczbie zgłoszonych uwag oraz propozycji od osób i firm.

Uznając zasadność niektórych z nich wprowadzono  trzy rodzaje wyróżnienia
- Statuetka DEDAL najwyższa forma wyróżnienia
- Tablica wyróżnienia DEDAL
- Dyplom wyróżnienia DEDAL

Celem wyróżnienia DEDAL jest wspieranie inicjatywnych ludzi oraz firm, które poprzez  doskonalenie techniki, przyczyniają się do rozwoju szeroko pojmowanego polskiego lotnictwa, powstawania nowych konstrukcji lotniczych i rynków zbytu dla nich, symulowanie innowacji jako głównego czynnika rozwoju oraz popieranie działań prowadzących do wzrostu produkcji i usług lotniczych.

Kapituła w składzie: Kazimierz Szaniawski, prezes PROMLOT, Włodzimierz Adamski, SIMP PZL Mielec, Józef Roguz, prezes honorowy KML, Zbigniew Wicherski, prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu, Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN, Marek Potapowicz, przedstawiciel prezesa PZL Mielec, Józef Smaczny, prezes FOPPM, Zdzisław Klonowski, Stanisław Tomza, przedstawiciel starosty powiatu, na posiedzeniu 22 lipca po przeanalizowaniu nadesłanych wniosków i w wyniku dyskusji jednogłośnie przyznała następujące wyróżnienia:

Statuetka Dedal 2016:
Wojciech Podkański
Janusz Michalcewicz

Tablica Dedal 2016:
Marek Dykas
EPML Spotters

Zbigniew Wicherski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Air Force
Air Force 28.08.2016, 13:52
Mimo, ze od wielu lat pracuje juz dla branzy lotniczej "za woda" to nadal jestem dumny, ze szlify zdobylem w WSK Mielec. Pozdrawiam chlopakow zwiazanych z lotnictwem

Pozostałe