Tragiczna śmierć 21-latki w Rzeszowie. Kobieta pochodziła z powiatu mieleckiego

  • 6.12.2018, 12:33 (aktualizacja 09.12.2018 14:58)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
 Tragiczna śmierć 21-latki w Rzeszowie. Kobieta pochodziła z powiatu mieleckiego Materiał UR Tragicznie zmarła 21-latka.
21-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego wpadła wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. W poważnym stanie trafiła do szpitala, po kilku dniach walki o życie zmarła. Młoda kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Rzeszowie.

21-latka była absolwentką V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, obecnie studiowała na III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 22 listopada przed południem. Kobieta w wyniku potrącenia przez samochód w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Była w śpiączce, przez kilka dni lekarze walczyli o jej życie. Niestety bezskutecznie, zmarła 4 grudnia.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kobieta została potrącona przez toyotę kierowaną przez 66-letniego mieszkańca Przemyśla. Do zdarzenia doszło na nieoznakowanym przejściu dla pieszych w Rzeszowie. Już nie pierwszy raz na tych pasach doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu ma być zamontowana sygnalizacja świetlna. Nastąpi to jednak prawdopodobnie w przyszłym roku.

– Kierowca toyoty jechał lewym pasem. Ominął inny samochód, który na prawym pasie zatrzymał się, by przepuścić pieszych. Kobieta z poważanymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala – mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Kierowca toyoty był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kierującemu przedstawiono zarzut o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 grudnia o godz. 12 w kościele pw. Św. Mikołaja w Zgórsku,
Mszę św. poprzedzi różaniec (o godz. 11.00) za duszę zmarłej.

Msk
  • TAGI:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ewa
Ewa 13.12.2018, 08:14
Niestety Faustynka została potrącona na przejściu dla pieszych, na którym od wielu już lat dochodziło do wypadków, w tym śmiertelnych. Kilka lat temu były zbierane podpisy mające na celu zmiane organizacji ruchu w tym miejscu poprzez zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Niestety nic to nie dało, pomimo tego że ze wzgledu na lokalizacje tego przejścia jego użytkownikami są w wiekszości studenci: WSPiA i URz.
Przejście z oznakowaniem świetlnym zamontowano, a jakże, na tej samej ul.Rejtana, ale dalej, na skrzyżowaniu z ul.Kustronia. Los emerytów z okolic ul.Kustronia dostał doceniony, bo to oni głownie korzystają z tego przejścia. Studenci mają oczywiście mniejszą siłe przebicia w mieście rządzonym przez emeryta. Za organizacje ruchu na drodze publicznej w mieście na prawach powiatu odpowiada prezydent danego miasta.
I jeszcze jedno młode życie zostało przerwane przez 66 letniego kierowce emeryta.
Damian
Damian 8.12.2018, 20:48
Wszystkich kierowcow dac na egzamin. Przejscie dla pieszych to strefa ograniczonego zaufania i uwagi. Jesli ktos tego nie tozumie jadac samochodem nie powinien siadac za kierownice. Wszystkim ktorzy pisza ze piesi chodza jak chca radzilbym sie dobrze zastanowic co pisza. Proponuje tez pobyt za grqnica. Szybko naucza sie szacunku. Kilka mandatow po kilkaset euro i przejdzie im cwaniactwo. Przejscie dla pieszych jak sama nazwa wskazuje nalezy do pieszych i trzeba sie przygotowac ze ktos wejdzie na pasy. A jesli jakies auto stoi na srodku drogi to nalezy sie zastanowic dlaczego. A nie bezmyslnie omijac. 8 lat i przepadek mienia.
MB
MB 7.12.2018, 23:25
Nic nie da pisanie kogo wina czasu nie da się cofnąć😢😢 Faustynko już jesteś w niebie ze swoimi rodzicami niech Bóg ma Cię w swojej opiece spoczywaj w pokoju...
Gf
Gf 8.12.2018, 09:28
Skąd wiesz, że jest w niebie? Ideologia powszechnego zbawienia pcha ludzi właśnie w przeciwną stronę. Lepiej się pomodlić za nią niż pisać takie niczym nie poparte teksty
Kierowca
Kierowca 7.12.2018, 15:32
Tak a piesi co wyprawiają ..wchodza bezmyslnie na jezdnie bo maja pierwszeństwo...Byc moze nie w tym przypadku ale ludzie troche rozsadku i wyobraźni..samochod nie zatrzyma sie od strzała..Myslmy co robimy zarowno jako piesi jak i kierowcy. Za upor bo mam pierwszeństwo!! nie jeden zapłacił życiem.
Aga
Aga 7.12.2018, 14:49
Ale które to przejście? Na jakiej ulicy?
mielczankarzeszowianka
mielczankarzeszowianka 7.12.2018, 13:47
Gdzie jest policja?! To nie jest pierwszy raz kiedy na tym skrzyżowaniu zostaje ktoś potrącony. Zamiast wlepiać mandaty za złe parkowanie stańcie na skrzyżowaniu skoro całe miasto wie że jest problem!!!
Peter
Peter 7.12.2018, 10:15
...NIE OZNAKOWANE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!!!!! CO TO JEST???
Ja
Ja 8.12.2018, 20:49
A na skrzyzowaniu masz iznakowanie przejscia?
Kierowca
Kierowca 7.12.2018, 09:03
Co znaczy "nieoznakowane przejście dla pieszych"? Nieoznakowany to może być radiowóz. Jest znak - jest przejście, niema znaku to i przejścia też nie. Wyrazy współczucia dla rodziny...
Kierowca
Kierowca 7.12.2018, 08:55
Sygnalizacja powinna być wszędzie nie tylko w miastach.Ludzie giną wszędzie starszym osobą powinno się robić odnowa badania na prawo jazdy. Spoczywaj! Spotkała cie smierć w tak młodym wieku
Makabra
Makabra 7.12.2018, 03:41
Mloda dziewczyna,cale zycie przed nia bylo. Koles musial ***c ponad 50km/h nie ma co zwalac na przejscie dla pieszych.
Sławomira
Sławomira 7.12.2018, 00:30
Kondolencje dla rodziny zmarłej
Marcin
Marcin 6.12.2018, 21:43
Bardzo dobrze niech dziada zamkną do końca życia
Smutek w duszy mojej
Smutek w duszy mojej 6.12.2018, 20:55
Przykro... niestety to najczestsze wykroczenie kierowcow. Jeden staje inny jedzie. Pamietajmy ze auto zatrzymuje 1 pas i stanmy aby upewnic sie czy 2gi jest wolny... tylko to nas moze uratowac. Szkoda mlodej zaczynajacej zycie dziewczyny...
Każdego to może spotkac
Każdego to może spotkac 6.12.2018, 19:58
Prawko dożywotnie zabrać, więzienie nie koniecznie bo dziewczę mimo wszystko powinno mieć troszkę orient
gość
gość 8.12.2018, 08:45
Jaki kuwa orient? Na prawym pasie kierowca się zatrzymał celem przepuszczenia pieszych, też byś wszedł na przejście!
Kamil
Kamil 8.12.2018, 21:48
Pewnie bym wszedł a raczej na pewno, ALE zanim wszedł bym na "kolejny pas" sprawdził bym czy nic tam nie jedzie,tak jestem nauczony, tego mnie rodzice nauczyli i to się sprawdza. Pozdrawiam

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------