Jacek Wiśniewski zrezygnował z udziału w debacie wyborczej z Fryderykiem Kapinosem

  • 31.10.2018, 11:25 (aktualizacja 31.10.2018 13:25)
Podziel się:
Oceń:
Jacek Wiśniewski zrezygnował z udziału w debacie wyborczej z Fryderykiem Kapinosem SzB. Jacek Wiśniewski zrezygnował z debaty wyborczej
Redakcja Polskiego Radia Rzeszów i TVP Rzeszów przygotowały dziś debaty wyborcze z kandydatami na prezydenta Mielca. Na debatę w radiu o godz. 11 stawił się tylko Fryderyk Kapinos , kandydat KW PiS. Z udziału w debacie zrezygnował Jacek Wiśniewski z KWW Razem Dla Ziemi Mieleckiej.

Oficjalnie nie są znane powody rezygnacji Jacka Wiśniewskiego z radiowej debaty. Prawdopodobnie nie zobaczymy także Wiśniewskiego w debacie TVP Rzeszów.

Nieoficjalnie mówi się, że poszło o wiec wyborczy z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zdaniem Wiśniewskiego miał się krytycznie wypowiadać o prezydenturze śp. prezydenta Daniela Kozdęby. 

TREŚĆ OŚWIADCZENIA wysłanego do TVP Rzeszów i Radio Rzeszów:

W związku z mającą się odbyć w Państwa Stacji debatą kandydatów przed drugą turą Wyborów na Prezydenta Mielca informuję, że nie skorzystam tym razem 
z Państwa zaproszenia i nie wezmę w niej udziału. Swoją decyzję podjąłem po długim namyśle. Jest ona spowodowana wypowiedziami, jakie padły w dniu 
26 października br. podczas wizyty w Mielcu Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Materiał ze spotkania, w którym uczestniczył również mój kontrkandydat - Fryderyk Kapinos, był dla mnie niedopuszczalny. To, co mnie najbardziej zabolało to fakt, że zakłamywano historię mojego miasta Mielca, jak również obrażano pamięć mojego przyjaciela, śp. Daniela Kozdęby. Moją rezygnację z udziału w debacie, traktuję jako formę protestu przeciwko sprowadzaniu kampanii wyborczej do takiego poziomu. Ostatnie dni przed głosowaniem wypełniam spotkaniami z mieszkańcami, które miałem wcześniej zaplanowane. Nie mniej jednak, pragnę podkreślić, iż moje poglądy dotyczące m.in. tematyki przedmiotowej debaty wyrażane podczas 
licznych spotkań z mieszkańcami i organizacjami, publikacjami w mediach społecznościowych, konferencjach, ostatniej debaty radiowej i telewizyjnej pozostają niezmienne. Pragnę przy tej okazji zauważyć, iż Pan Fryderyk Kapinos był zapraszany wcześniej, podobnie jak i ja, na debaty w mediach, w których jednak nie zechciał wziąć udziału. Pozostawiam więc cały czas antenowy do dyspozycji mojemu kontrkandydatowi. Jeżeli to możliwe, proszę o odczytanie mojego oświadczenia również podczas zaplanowanego czasu antenowego. Szanując mieszkańców Mielca, uzasadnienie swojej decyzji przekażę również innymi kanałami komunikacji.

Z wyrazami szacunku
Jacek Wiśniewski
kandydat na Prezydenta Mielca

 

  • TAGI:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Grzegorz
Grzegorz 1.11.2018, 22:16
Czytając komentarze zastanawiam się czy Bazyli i Ci inni nie widzą, że za jednym stoi Warszawa, specjalne delegacje, Rzeszów, naciski w Mielcu, a drugiemu kłody pod nogi, a jest to człowiek bardzo wartościowy.
Bazyli
Bazyli 1.11.2018, 18:03
Totalna kompromitacja i brak szacunku do wyborców.
Ne dosyć że stchórzył to jeszcze próbuje coś ugrać na rzekomym obrażeniu śp Kozdęby.
Po prostu żenada. i ktoś taki aspiruje do najważniejszej funkcji w mieście? Litości.....
Adi
Adi 1.11.2018, 14:28
Pan Wiśniewski niestety stracił mój głos. W I turze głosowałem na Niego, ale po takim politycznym "fochu" nie zamierzam na Niego głosować. Chciałem wysłuchać kandydatów jak się zaprezentują podczas debaty... a tu lipa. Debata miała być przede wszystkim dla wyborców, a nie dla kandydatów czy dla telewizji i mediów. Nieuzasadnione kompletnie wycofanie się z debaty. Po drugie Pan Wiśniewski takim posunięciem, już zapowiada, że gdyby został Prezydentem, to będzie walczył z PiSem, a nie współpracował w celu jak najlepszego rozwoju naszego miasta. Przecież nie o to chodzi. Dla mnie nie jest ważne z jakiego ugrupowania jest nasz przyszły prezydent. Ma dobrze rządzić i rozwijać nasze miasto. Dogadywać się z wszystkimi, żeby żyło nam się lepiej.
Arti
Arti 1.11.2018, 13:10
Cienias i tchórz
Nn
Nn 1.11.2018, 10:56
Czy to TVP czy Polsat czy cokolwiek innego twierdzenie ze debata to ustawka jest głupie. Strony ustalają zasady, miejsce, znają pytania . Jaka tu ustawka. Po ptostu jest tsk słaby ze wolał uciec niż się zmierzyć . Sportowiec , trener a oddaje walkowerem . I to ma być prezydent?
Michu
Michu 31.10.2018, 22:58
Mam pytanie dlaczego pan Wiśniewski wystąpił jako kandydat na radnego a po wybraniu go zrezygnował , lekceważąc wyborców?
Mielczanin
Mielczanin 31.10.2018, 22:54
Witam! ludzie czy wyście powariowali - jak trener siatkówki może zarządzać szanującym się miastem . Równie dobrze pani sklepowa też by się do tego naddawała ???
Kacper
Kacper 2.11.2018, 01:44
To tak jak zapytać jak elektryk może zostać prezydentem?! Nie ważne kim jesteś, ważne co sobą prezentujesz. Szanuje decyzje pana Wiśniewskiego. Czasem po prostu warto odpuścić sobie cyrk mimo że dostałeś darmowe wejściówki w pierwszym rzędzie...
Mielec 46996t
Mielec 46996t 31.10.2018, 20:43
O joj panie jacku w siusiu majtki polityku
Juz pan zapomnial jak to sie szlajalo po lokalach
A teraz przed rozmowami sie ucieka tak jak dawiej przed innymi sprawami meskimi
Czyms zawsze sie zaslonic
Milosz
Milosz 31.10.2018, 16:52
Dobra decyzja. Upolitycznianie obrazanie i insynuacje to metody pis . Stop demagogii PiS!
JG
JG 31.10.2018, 14:12
Wierzę w ustawione debaty, ale szokuje nalot elit rządowych do Mielca. Dlaczego partia PIS-u tak usilnie walczy o ten przyczółek, czyżby to ostatnia deska ratunku. Jakie interesy prowadzą tutaj politycy i dlaczego czują się bezkarni. Dlaczego rząd wspiera marionetkowego kandydata bojącego się własnego cienia. Niech ktoś wreszcie to wyjaśni.
Oburzony
Oburzony 31.10.2018, 13:56
Czekałem na tą debatę a Pan Wiśniewski zamiast rozmawiać o konkretach zachowal się jak "obrażona panienka". Prezydent nie może się tak zachowywać... musi być twardy. Nie mamy szczęścia do kandydatów na prezydenta ...
kukji
kukji 31.10.2018, 13:56
kawał bucyfała
Jaro
Jaro 31.10.2018, 13:46
Jakiego Kozdeby. WYRAŹNIE mowił Kaczynski o Surowcu. CO Paprocki zaklinasz rzeczywistość.
EBe
EBe 31.10.2018, 13:25
Brawo Panie Jacku!
Wyborca
Wyborca 31.10.2018, 13:04
Debata z sołtysem woli mieleckiej jest nikomu nie potrzebna.
wójcik
wójcik 31.10.2018, 12:31
Mielec murem za Jackiem. Dość kłamstw. Panie Jacku dobra decyzja. Życzymy powodzenia.
Hela
Hela 31.10.2018, 12:27
Widocznie Wiśniewski  nie ma co mielczanom zaoferować. Kapinos zrobił tak wiele dla Mielca w tak krótkim czasie urzędowania i ma konkretne projekty na przyszłość, że to Wiśniewskiego przerosło i się wycofał.
wójcik
wójcik 31.10.2018, 13:00
Helu to wymień dla przykładu 2 rzeczy które zrobił pan Kapinos.. sam od początku do końca. Oprócz zastąpienia pana Kozdęby...
wójcik
wójcik 31.10.2018, 13:46
szanowny Moderatorze dlaczego zmieniasz treść postów??? zmiana 1 wyrazu a znaczna różnica w treści. czy słowo odwołanie komuś ubliża albo jest niecenzuralne???

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------