Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Wampierzowie

  • 9.10.2018, 08:08 (aktualizacja 09.10.2018 08:12)
  • red.
Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Wampierzowie
W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Szkoła Podstawowa w Wampierzowie będzie gościć Naukobus z CNK w dniach 8-9 października 2018.

Podczas dwóch dni uczniowie  z  wszystkich szkół z terenu gminy Wadowice Górne i nie tylko, będą mogli skorzystać z interaktywnych eksponatów zachęcających dzieci do samodzielnego odkrywania praw nauki.  

Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik składa się z eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzą doświadczenia z zakresu fizyki, będą mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Z dala od tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły. 

Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Jest to duże wydarzenie dla lokalnej społeczności.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe