Dwie dekady Hortus Musicus

  • 8.10.2018, 20:50
Podziel się:
Oceń:
Dwie dekady Hortus Musicus SzB
Zespół Muzyki Dawnej "Hortus Musicus" świętuje 20 lat istnienia. Młodzi muzycy zafascynowani muzyką renesansu już od wielu lat zachwycają mielczan. W ostatni weekend miała miejsce gala jubileuszowa zespołu.

Hortus Musicus to zespół, który tworzą dziewczęta zafascynowane muzyką dawną. Formację założył i prowadzi Tomasz Nowakowski. Formacja od 1998 roku działa w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Co roku zdobywa nagrody i wyróżnienia na festiwalach muzyki dawnej. Gala jubileuszowa odbyła się w ostatnią sobotę, 6 października, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. 

- Te ostatnie 20 lat to ogromny kawał życia. Ja żyję tą muzyką i tą pracą na co dzień. W tej niezwykłej pracy bardzo się realizuję i chcę to kontynuować. Pomysł na powstanie zespołu zrodził się w Szkole Podstawowej nr 7. Hortus Musicus gra głównie muzykę renesansową. Członkowie zespołu ubierają się właśnie w stroje z epoki renesansu. Gramy także muzykę średniowieczną i muzykę barokową. Muzycy grają na wiernych kopiach instrumentów dawnych. W większości są to flety - opowiada Tomasz Nowakowski, opiekun zespołu. 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------