Portrety Jacka Tarana do zobaczenia w Galerii JARTE

  • 5.10.2018, 11:46
Podziel się:
Oceń:
Portrety Jacka Tarana do zobaczenia w Galerii JARTE SzB.
W Galerii Stowarzyszenia JARTE można oglądać zdjęcia pochodzącego z Mielca Jacka Tarana - fotoreportera i dziennikarza Tygodnika Powszechnego i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jacek Taran urodził się dokładnie w 1976 roku. Ukończył tutaj Technikum Mechaniczne. Zdjecia Jacka Tarana publikowane były m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Gazecie Wyborczej, Newsweeku a także w Suddeutsche Zeitung oraz Reporter ohne Grenzen. Jest autorem zdjęć do książki Grzegorza Kramera i Piotra Żyłki pt. ”Łobuzy”.

Prowadzi autorskiego bloga jacektaran.com. Od wielu lat mieszka w Krakowie, gdzie prowadzi wraz z żoną Agnieszką Fotopracownia.com specjalizującą się fotografii ślubnej i użytkowej. Ich fotografie wielokrotnie były nagradzane w międzynarodowych konkursach. Poza działalnością fotograficzną wolontariusz w krakowskim Hospicjum Dla Dzieci "Alma Spei" oraz aktywista na rzecz uchodźców z Czeczeni.

Na wystawie w Mielcu Jacek Taran zaprezentował trzy cykle fotograficzne. Portrety członków swojej rodziny. Portrety osób pochodzących z Afganistanu i portrety różnych znanych osób. 

- Zdjęcia, które prezentuję tutaj powstawały od 2012 roku z myślą właśnie o wystawie. Chciałem zgromadzić portrety osób, które w jakiś sposób były ważne dla mnie w moim życiu. Zdjęcia kurdów zrobiłem w zeszłym roku. Te osobiste zdjęcia moich córek w zasadzie robię co jakiś czas. Dla mnie portret, reportaż i akt to takie trzy główne dziedziny, które dla mnie są w fotografii najważniejsze i łączy je to, że związane są z kontaktem z drugim człowiekiem. Dla mnie istotny jest człowiek w fotografii. Osobiście uważam, że najlepszy jest portret - bo takie zdjęcie troche więcej opowiada o osobie fotografowanej, jak i o samym fotografie - mówi Jacek Taran.

Jak przyznaje autor, powrót do Mielca i prezentowanie tych zdjęć właśnie tutaj jest dla niego bardzo wzruszające. 

- Mam duży sentyment do Mielca i nigdy się tego nie wstydzę, że stąd jestem - opowiada.

Większość zdjęć prezentowanych na wystawie zostały wykonane w studiu. 

Wystawa prezentowana jest w Galerii JARTE przy ul. Chałubińskiego 6. 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------