Policja zatrzymała sześciu przedsiębiorców z powiatu mieleckiego

  • 4.09.2018, 08:55 (aktualizacja 04.09.2018 14:21)
  • Msk
Policja zatrzymała sześciu przedsiębiorców z powiatu mieleckiego
Biznesmeni mieli fałszować faktury i tym samym obniżać podatek od towarów i usług. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

 - W toku tego śledztwa zatrzymanych zostało siedem osób. Jedna z nich jest spoza powiatu mieleckiego. Przeszukane zostały pomieszczenia przez nich zajmowane i przedstawiono im zarzuty z kodeksu karnego i kodeksu karnego skarbowego - powiedział nam Marian Burczyk, prokurator rejonowy w Mielcu.

Biznesmeni usłyszeli po cztery zarzuty, za które mogą trafić do więzienia i zapłacić wysokie, nawet wielomilionowe grzywny.

Właściciele przedsiębiorstw mieli dopuścić się fałszerstwa w 2013 i 2014 roku.

Obecnie podejrzani nie przebywają w areszcie.  Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, wraz z zakazem wydania i nakazem zatrzymania paszportu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też majątek podejrzanych.

Msk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
....
.... 5.09.2018, 08:31
Ale na podanie choćby inicjałów tych spryciarzy zsbrakło odwagi

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------