Jak dojechać z Wojsławia na Smoczkę? Niekomfortowo i z przeszkodami! [interwencja]

  • 29.08.2018, 13:38 (aktualizacja 30.08.2018 09:29)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Jak dojechać z Wojsławia na Smoczkę? Niekomfortowo i z przeszkodami! [interwencja] Msk Chcąc przedostać się na sąsiednie osiedle, można wybrać krótszą, ale mniej bezpieczną trasę.
- Żeby przejechać z osiedla Wojsław na Smoczkę, trzeba pofatygować się kilka kilometrów dalej, niż można by to robić, korzystając z łącznika między osiedlami - mówi mieszkaniec jednego z nich. Wszystko dlatego, że łącznik nie przypomina ulicy, a wyboistą drogę, którą trudno przejechać.

Między ulicami Korczaka i Bolesława Wstydliwego znajduje się kamienista ścieżka, którą można by znacznie skrócić sobie trasę, jadąc z osiedla Wojsław na Smoczkę i odwrotnie. Nie jest to jednak proste. Na drodze nie ma asfaltu i z tego powodu ciężko nią przejechać.

- Przypomina tor przeszkód - mówi nam mielczanin, który kilka razy próbował pokonać wymagającą trasę.

Kilka kilometrów dalej

Już w 2015 roku pojawiły się sygnały od mieszkańców Wojsława o tym, że zależy im na utwardzeniu łącznika drogowego prowadzącego z ich osiedla na Smoczkę. – To znacznie skróciłoby przejazd na drugie osiedle, póki co nie mam wyboru i jeżdżę naokoło, bo nie chcę zniszczyć sobie samochodu - mówi mielczanin.

Rada Osiedla Wojsław zgłosiła do uwzględnienia w budżecie miasta na 2016 rok inwestycję polegającą na utwardzeniu nawierzchni łącznika drogowego pomiędzy ulicami Korczaka i Wstydliwego. Mimo że remont drogi jest uzasadniony lepszą i szybszą komunikacją mieszkańców osiedli, do dzisiaj nie został wykonany.

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miejskim w Mielcu, ulica Bolesława Wstydliwego jest drogą publiczną tylko do wysokości torów, natomiast odcinek wzdłuż torów to droga wewnętrzna. Aby miasto mogło wyremontować tę drogę, musiałoby ją najpierw przekształcić na drogę publiczną, a później dopiero pozyskać dokumentację projektową potrzebną do jej przebudowy.

Miasto czeka

- Staramy się utrzymywać tę drogę, aby była przejezdna, liczymy na remont tego fragmentu w ramach rewitalizacji linii kolejowej, dlatego nasze działania na tym odcinku zostały wstrzymane. Mieszkańcy zgłaszają się do mnie z prośbą, żeby poprawić jakość tej trasy. Będziemy do tego dążyć, podejmując doraźne działania. Nie mogę zadeklarować, kiedy powstanie tam droga z prawdziwego zdarzenia, bo dużo zależy od kolei. Mogę natomiast zapewnić, że będzie ona przejezdna i bezpieczna dla jej użytkowników - mówi Monika Skowrońska - Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

Pani naczelnik obiecuje, że prace nad poprawą bezpieczeństwa na drodze zaczną się być może jeszcze w tym roku, jesienią. - Będziemy wtedy między innymi wycinać okoliczne krzewy, bo zasłaniają znaki znajdujące się przed przejazdem kolejowym - mówi nam.

Remont trasy i drogi

W dokumentacji przetargowej przebudowy linii kolejowej napisane jest, że w ramach tej inwestycji fragment drogi biegnący równolegle do torów ma zostać przekształcony na ulicę, aby połączyć dwie strony i umożliwić przejazd. Kiedy to jednak nastąpi, tego nie wiemy. Pierwsze prace związane z przebudową linii kolejowej planowane są na przyszły rok.

Msk
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
J
J 4.09.2018, 14:35
Jest ulica Witosa więc w czym problem? , ile tych drogowych inwestycji ma robić Mielec?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2018, 21:46
Poprostu starosta, prezydent ani nikt z radnych nie ma interesu żeby wybudować tam drogę. Za malo wyborców tamtedy przejeżdża.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2018, 18:35
O ten łącznik, o tą droge mieszkancy walczą juz 19 lat, powstały 3 projekty drogi. Miasto traci pienądze bo inwestycja niedochodzi do skutku, a ludzie nerwy i pieniadze na remonty samochodów. Zawsze o takich rzeczach głosno przed wyborami. Może raz by pasowało zrobic coś co sie obiecuje na spotkaniach zeby ludziom żyło sie dobrze w tym miescie.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------