Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  • 13.08.2018, 20:35
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Wyjątkowe święto plonów w Mielcu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zapraszamy na Wojewódzkie Dożynki w Mielcu połączone z Dożynkami Powiatu Mieleckiego. Impreza już 26 sierpnia.

Udział w tegorocznych dożynkach w wezmą grupy wieńcowe z terenu całego Podkarpacia. Szacuje się, że do Mielca przyjechać może nawet przeszło sto reprezentantów poszczególnych gmin i powiatów, a wraz z nimi – przeszło sto misternie wykonanych wieńców. Ich poświęcenie odbędzie się podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony. Początek mszy zaplanowano na godz. 12:30 na placu przy kościele pomocniczym pw. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu przy ul. Rzecznej.

Spod kościółka grupy wieńcowe przejdą na bulwary przy ul. Rzecznej, gdzie od godziny 16:00 trwać będzie oficjalna i artystyczna część imprezy. W programie zaplanowano m.in. przemówienia okolicznościowe, prezentacje gmin powiatu mieleckiego oraz liczne atrakcje muzyczne. 

Koncertowy maraton wystartuje o godzinie 18:30. Otworzy go występ Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” im. Janusza Mejzy. Następnie, o godzinie 19:30, na scenie zagra wschodząca gwiazda muzyki rozrywkowej – zespół Shantel, a o 21:00 rozpocznie się show kultowej grupy Ich Troje. Wspólne świętowanie zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Kalejdoskop.

Dożynki, jak co roku, będą także okazją do bliskich spotkań z ludową tradycją, kuchnią i sztuką. Swoje stoiska na tym wydarzeniu przygotują liczni artyści, rękodzielnicy, wytwórcy produktów lokalnych, a także ośrodki kultury oraz firmy i instytucje związane z rolnictwem. Nabór wystawców potrwa jeszcze do 17 sierpnia br. – zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/wystawco--zglos-swoj-udzial-w-dozynkach-wojewodztwa-podkarpackiego-w-mielcu-292.html. Pod tym samym linkiem znajduje się regulamin naboru oraz informacja dotycząca kosztów utworzenia stoiska. 

- Niezmiernie cieszymy się z tego, że to właśnie Powiat Mielecki będzie gospodarzem dożynek wojewódzkich w tym roku. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Podkarpacia do wspólnej zabawy – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Warto odwiedzić bulwary w niedzielę, 26 sierpnia, zwłaszcza, że trwająca tu impreza będzie miała również wymiar charytatywny. Komitet Społeczny „Razem dla Gabrysi” poprowadzi zbiórkę środków na leczenie 6-latki z Padwi Narodowej, która zmaga się z lekooporną padaczką. Więcej o Gabrysi oraz możliwościach pomocy dziewczynce przeczytacie tutaj: https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/charytatywne-dozynki--wspolnie-pomozmy-gabrysi-341.html. 

Szczegóły programu dożynek na bieżąco śledzić można na facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1846031155701194/.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------