Ksiądz Stanisław Składzień żegna się z mielecką parafią Trójcy Przenajświętszej. Przywitanie nowego proboszcza w niedzielę 12 sierpnia

  • 6.08.2018, 15:58 (aktualizacja 06.08.2018 16:10)
Podziel się:
Oceń:
Ksiądz Stanisław Składzień żegna się z mielecką parafią Trójcy Przenajświętszej. Przywitanie nowego proboszcza w niedzielę 12 sierpnia UM Mielec Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odznaczyła ks. Stanisława Składzienia odznaką Primus in Agendo
Podczas uroczystej mszy w niedzielę 5 sierpnia były już proboszcz parafii na Smoczce otrzymał wiele gratulacji i wyróżnień od różnych grup parafialnych, przedstawicieli instytucji i władz samorządowych.

Na wniosek Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odznaczyła ks. Stanisława Składzienia odznaką Primus in Agendo („Pierwszy w działaniu”).

Medal w imieniu minister wręczyli w minioną niedzielę Fryderyk Kapinos oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Samorządowcy wspólnie z parafianami dziękowali księdzu Stanisławowi za 31 lat posługi kapłańskiej oraz dzieło utworzenia parafii i budowy kościoła.

W sobotę 11 sierpnia w myśl Prawa Kanonicznego ks. dr Janusz Paciorek obejmie parafię Trójcy Przenajświętszej w Mielcu jako proboszcz. W przyszłą niedzielę o godzinie 12:00 nastąpi oficjalne powitanie nowego księdza proboszcza.

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wielebny ojciec
wielebny ojciec 12.08.2018, 21:44
No to przymierze tronu z oltarzem lepiej miec sie nie moze w tym ciemnogrodzie lokalnej wladzy. To jest chore.
Masakra
Masakra 8.08.2018, 09:54
Akurat za nim chyba nikt nie będzie tęsknił
dziadzius
dziadzius 7.08.2018, 10:33
nie przebierał w hamskich słowach co do dzieci i matek, niech uderzy się w piersi aby oni mu wybaczyli. 

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------