Postrach osiedla za kratkami

  • 6.08.2018, 14:21 (aktualizacja 06.08.2018 14:25)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Postrach osiedla za kratkami
Dwa lata temu wszczął awanturę z mieszkanką bloku przy ulicy Inwestorów i wbił nóż w szyję osobie, która stanęła w jej obronie. Groziło mu za to do 10 lat więzienia. Wyszedł szybko i zaatakował ponownie. Tym razem groził innej kobiecie i zdemolował jej samochód siekierą. To dokonania 38-latka z ulicy Inwestorów.

W sobotę, 28 lipca, koło godziny pierwszej w nocy wandal uzbrojony w siekierę powybijał  szyby i zniszczył karoserię auta osobowego stojącego przy ul. Inwestorów. Groził też właścicielce samochodu. W momencie dewastowania pojazdu ktoś zadzwonił na policję, która na sygnale wjechała na  osiedle zamieszkałe przez Romów i Polaków. Wandal, gdy usłyszał syreny, zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w ubiegły czwartek. Jak dowiedzieliśmy się, 38- letni mężczyzna mieszka przy ulicy Inwestorów. Mieszkańcy bloków socjalnych bali się go, bo siedział w więzieniu i był agresywny.

Wbił mu nóż w szyję

Dwa lata wcześniej ten sam mężczyzna zaatakował nożem kuchennym mężczyznę chcącego bronić kobietę podczas awantury.  Pokrzywdzony 40-latek został przewieziony do mieleckiego szpitala.

Niedługo po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali napastnika w jednym z mieszkań w pobliżu miejsca zdarzenia. Policjanci znaleźli tam nóż kuchenny, który został użyty do napaści. W chwili popełnienia czynu napastnik miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Niedługo posiedział

 Na wniosek policji sąd zastosował wtedy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzuty uszkodzenia ciała mężczyzny i gróźb kierowanych do pokrzywdzonego i kobiety, z którą sprawca wszczął awanturę. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Następne dwa miesiące spędził w areszcie. Za uszkodzenie ciała groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności. W więzieniu nie posiedział jednak długo. Obecnie znowu przebywa w areszcie. Decyzją prokuratora zostanie w nim 3 miesiące. Najprawdopodobniej wróci do zakładu karnego. 

Msk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------