Jest porozumienie z pielęgniarkami w Mielcu. Będą podwyżki!

  • 3.08.2018, 14:29
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Jest porozumienie z pielęgniarkami w Mielcu. Będą podwyżki! Starostwo powiatowe w Mielcu. Jest porozumienie. Dyrektor szpitala dogadał się z pielęgniarkami.
Dzisiaj, (3 sierpnia), dyrektor mieleckiego szpitala zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentującymi pielęgniarki i położne.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wzrośnie na czas nieokreślony w następujących terminach:
- począwszy od dnia 1 września 2018 roku o kwotę 200,00 zł brutto miesięcznie; 
- począwszy od dnia 1 czerwca 2019 roku o dalszą kwotę 100,00 zł brutto miesięcznie. 


Podpisane porozumienie wyczerpuje roszczenia związane z podwyżkami wynagrodzenia grup pielęgniarek i położnych zatrudnionych w mieleckim  szpitalu w okresie objętym porozumieniem tj. od dnia jego podpisania do 31 maja 2020 r. W tym czasie związki zawodowe będące stroną porozumienia nie będą wszczynać nowych sporów zbiorowych ani wysuwać jakichkolwiek dalszych żądań płacowych. 


Kolejne rozmowy w zakresie ewentualnego dalszego wzrostu wynagrodzenia grup pielęgniarek i położnych strony podejmą po 31 maja 2020 r., po przeanalizowaniu przez dyrekcję szpitala wpływu poniesionych kosztów związanych z podwyższeniem wynagrodzenia na ogólną sytuację finansową szpitala. 
Porozumienie nie obejmuje sporu zbiorowego toczącego się z udziałem mediatora.  

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
torel
torel 3.08.2018, 14:42
gratulacje dla dyrektora i starosty oraz pań pielegniarek. oby teraz było juz spokojnie i zgodnie
dziobak
dziobak 4.08.2018, 14:37
będzie zgodnie i spokojnie pod warunkiem, że nie będziesz musiał korzystać z usług tego przedsiębiorstwa, a tylko grzecznie płacił składki, żeby co roku była spora podwyżka

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------