Reprezentacja Janowca triumfowała w IV Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki.

  • 25.07.2018, 14:53
Podziel się:
Oceń:
Reprezentacja Janowca triumfowała w IV Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki.
Zawody, które odbyły się w niedzielę, 22 lipca, przeprowadzono w ogólnopolskiej formule „Wymiatacze”. Do rywalizacji składającej się z pięciu konkurencji, przystąpiło osiem sołectw, które wystawiły czteroosobowe drużyny.

Pierwszą konkurencję - „kule” - wygrała ekipa z Pnia, przed Dulczą Wielka i Dąbiem.
W drugiej serii zmagań - „żaby, skrzynie, kręgi” - zwyciężyła reprezentacja Radomyśla Wielkiego przed Rudą i Janowcem. 
Z konkurencją „rowery razy cztery” najlepiej poradzili sobie rowerzyści z Janowca, a za nimi finiszowali cykliści z Radomyśla Wielkiego, Partyni i Pnia.
Z „rzepolepami” najszybciej uporali się ponownie reprezentanci Janowca, którzy wyszli w tym momencie na prowadzenie i jak się okazało nie oddali go do końca. Udało się im to pomimo, że po pierwszej serii zmagań mieli na swoim koncie ledwie jeden punkt. Drugie miejsce zajął Pień, a trzecie Ruda.
W eliminatorze najwięcej punktów zdobyli zawodnicy ze Zdziarca, a następnie z Dulczy Wielkiej i Dąbia.

Triumf Janowca
O końcowych wynikach decydowała suma punktów wszystkich konkurencji. Ostatecznie po blisko trzech godzinach rywalizacji pierwsze miejsce zajął Janowiec. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Dulczy Wielkiej, trzecie Pnia, a czwarte Radomyśla Wielkiego, którzy swoją szansę na podium pogrzebali w ostatniej konkurencji. - Gratuluję zwycięzcom i składam słowa uznania dla pozostałych ekip, które ambitnie walczyły do samego końca. Dziękuję przedstawicielom federacji Harlem, za przygotowanie bardzo ciekawych i wymagających konkurencji. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Gminnym Turnieju Sołectw – powiedział  Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego po wręczeniu okazałych statuetek i pamiątkowych dyplomów. 
Gminny Turniej Sołectw to inicjatywa lokalnych władz gminy, która ma na celu aktywizować mieszkańców i zachęcać ich do aktywnego wypoczynku. W tym roku odbył się on w ramach Dni Radomyśla Wielkiego, których organizatorem był Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek.

Wyniki i składy najlepszych drużyn:
1. Janowiec 26 pkt. - Karol Ryba, Marek Pęczek, Przemysław Sztajenka, Albert Mrozowski.
2. Dulcza Wielka 24 - Piotr Stopa, Kamil Drąg, Mateusz Giża, Bartosz Giża
3. Pień 23,5 - Maksymilian Czepiel, Marcin Padykuła. Paweł Padykuła, Adrian Machnik.
4. Radomyśl Wielki 22
5 Dąbie 21
6. Ruda 18,5
7. Zdziarzec 14,5
8. Partynia 14,5
 

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mariola
Mariola 3.08.2018, 15:40
Super wynik :)
Bartek
Bartek 3.08.2018, 15:38
Gratulacje. Znakomity wynik.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------