Utrudniony dostęp do leczenia i zabiegów? Szpitalny pat trwa nadal!

  • 20.07.2018, 13:00 (aktualizacja 20.07.2018 13:13)
Podziel się:
Oceń:
Utrudniony dostęp do leczenia i zabiegów? Szpitalny pat trwa nadal!
Na zwolnieniach lekarskich nadal przebywa łącznie 366 pracowników z Rzeszowa, Stalowej Woli, Mielca i Tarnobrzega. Mino, że w żadnym z tych szpitali nie ma oficjalnej akcji protestacyjnej - to pacjenci nadal mają problemy z dostępem do zabiegów planowanych.

Do tej pory w żadnym z szpitali nie udało się doprowadzić do porozumienia. W tym tygodniu doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Niestety spotkanie  nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań. Podobnie jest w szpitalach w Tarnobrzegu, czy Rzeszowie. 

Jesteśmy gotowi do rozmów ze związkami zawodowymi nawet w sobotę czy niedzielę – oświadczył podczas briefingu prasowego marszałek Władysław Ortyl, który dodał, że dzisiaj tj. 20 lipca spotyka się z pracownikami szpitala, aby przekazać im informacje z dotychczasowych spotkań i przebiegu negocjacji.

Marszałek przypomniał również, że skutki finansowe dla szpitala podwyżki 500 złotych dla 1900 pracowników, to koszt przekraczający 20 mln. złotych. 

Spotkanie mediacyjne w toczącym się sporze zbiorowym w szpitalu w Mielcu już 31 lipca. 

 

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mielczanin
Mielczanin 23.07.2018, 22:56
SOR w Mielcu działa tak że z krwotokiem z ucha czeka się 4godz.a potem odchodzi z kwitkiem po chamskich oddzywkach personelu a prywatny pacjent płaci 280zł i bez kolejki jest przyjęty.Bardzo dziękujemy ale kultura obowiązuje niezależnie od kwoty wynagrodzenia a powiedzenie że wezwie sobie pacjent karetkę jak mu się pogorszy zakrawa na kpinę.Życzymy wszystkim którzy nas tak miło olali tego samego w przyszłości.
dziobak
dziobak 20.07.2018, 13:57
dajcie pielęgniarkom ile chcą, zaraz odezwą się lekarze im też się należy, przecież można zaoszczędzić na diagnostyce, środkach przeciwbólowych dla rodzących, chorych po operacjach; w ogóle przyjmować mniej pacjentów, niech wiją się z bólu byle tylko lekarzom i pielęgniarkom żyło się lepiej, a pacjent niech zdycha w bólu lub za wszystko płaci mimo ubezpieczenia

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------