W Mielcu policja strajkować nie zamierza

  • 11.07.2018, 10:05
 W Mielcu policja strajkować nie zamierza policja.pl
10 lipca policjanci w całym kraju oflagowali swoje jednostki i nie będą wypisywać mandatów. W Mielcu poza wywieszeniu flagi protestu nie ma, funkcjonariusze pracują jak co dzień.
Ogólnopolski strajk policji jest wynikiem braku porozumienia policyjnych związków zawodowych z rządem. Jego efekty odczują także mieszkańcy Podkarpacia.

 - Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Policjanci chcą aby ich wynagrodzenie w przyszły roku wzrosło o 650 złotych.

W związku z protestem od 10 lipca policjanci niemal w całym kraju zamiast mandatów jedynie pouczają, później mają rozważać także wprowadzanie innych form protestu, ma to dotyczyć głównie funkcjonariuszy prewencji i drogówki.
 
Zainteresowani sytuacją dowiedzieliśmy się, jak będzie w Mielcu. - Na znak protestu mamy zamiar wywiesić jedynie flagę, po za tym będziemy normalnie pracować - mówi rzecznik policji mł. asp. Urszula Chmura z KPP w Mielcu. Groźba otrzymania mandatu wisi więc nadal nam mieszkańcami naszego powiatu.
 
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Korciq92
Korciq92 11.07.2018, 16:52
No co się dziwić? Każdy chce zarobić, co nie? Niech sobie inni strajkują i walczą o lepsze a my tu sobie powlepiamy troche mandacików. No nie ma jaj w tej naszej policji :) To znaczy mają jak trzeba mandat za piwko na ławce wypisać :)
roman
roman 11.07.2018, 16:45
oczywiście w Mielcu mamy swoją norę... najlepiej jak by nikt nie wchodził bo my tu mamy swoje. policjanci pierwsi powinni pokazac jak sie jednoczy spoleczenstwo, a u nas?? nic tylko zeby zlapac zrobic statystyki pochwalic sie.. potem dowodca pokaze jakie super w Mielcu statystyki jak u innych policja tylko POCZUALA haha
krev
krev 11.07.2018, 16:55
to nie tak. ja znam paru naprawdę "swoich ludzi". ale dostaja polecenie, to co. przeciez nie mogą naskoczyć ;/

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------