Sejmik Podkarpacki o tym, gdzie ma powstać II etap północnej obwodnicy Mielca [VIDEO]

  • 29.06.2018, 08:29 (aktualizacja 29.06.2018 09:33)
  • SzB, Msk
Sejmik Podkarpacki o tym, gdzie ma powstać II etap północnej obwodnicy Mielca [VIDEO] SzB. Obradom przysłuchiwało się kilkaset mieszkańców Woli Mieleckiej i Trzciany.
W czwartek Sejmik Województwa Podkarpackiego zebrał się na nadzwyczajnej sesji, żeby porozmawiać na temat przebiegu II etapu północnej obwodnicy Mielca. Na sesji pojawiło się kilkaset mieszkańców Woli Mieleckiej i Trzciany, którzy nie chcą budowy obwodnicy przez ich miejscowości.

Północna obwodnica Mielca jest bardzo potrzebna, bo ma usprawnić ruch osobowy. Chodzi szczególnie o pracowników strefy ekonomicznej, którzy codziennie wiele godzin stoją w korkach na jedynym moście na Wisłoce w północnej części miasta. Sesja w Sejmiku została zwołana na wniosek radnych opozycji. 

Zapis całej sesji:

 

- My nie jesteśmy przeciwnikami obwodnicy. Rozumiemy konieczność powstania obwodnicy. Koncepcja powstania obwodnicy w Woli Mieleckiej nie ma nic wspólnego z obwodnicą. U nas proponowany wariant obwondnicy prowadzi drogę przez najbardziej zabudowany obszar. Droga przypominam slalom między domami - komentuje mieszkanka Woli Mieleckiej.

- Trzeba wybrać jeszcze jakiś inny wariant wybrać. Nikt z nami nie konsultował gdzie ma powstać obwodnica. Tylko odgórnie powstały warianty obwodnicy w Woli Mieleckiej i przez Trzcianę. W naszej miejscowości projektowana obwodnica przechodzi w bliskiej odległości od domów. Są przypadki, że obwodnica byłaby dosłownie 9 metrów od budynków mieszkalnych  - komentuje mieszkaniec Trzciany.

Decyzja dotyczą ostatecznego przebiegu obwodnicy nie została podjęta na sesji. Podejmie ją zarząd województwa w najbliższym czasie. 

 

Zapisy z transmisji:

 

 

SzB, Msk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wiemm
wiemm 29.06.2018, 21:19
Most w Rzochowie i wywalamy w pola caly ruch TIRow z miasta, jest wiadukt i rondo!! Ale nie, trzeba wpakowac TIRy w srodek kilku wsi, byleby z Mielca......
Dominika
Dominika 29.06.2018, 19:41
Na Woli Mieleckiej tez jest spokojny zakatek i nowo powstajace osiedle domów. Do porozumienia tu nie dojdziemy. Kazdy walczy o swoje . Tyle tylko ze ciezko walczyc przeciwko marszalkowi staroscie i prezydentowi Mielca ktory sra w swoje gniazdo. I nie zapominajmy o wplywowym przedsiębiorcy który trzyma w garsci caly powiat a swoje wlosci ma przy slawetnej drodze do lasu na Trzciane. Mozna zmieniac warianty i odwolywac uchwaly w takiej klicie??? Można
zaangażowany
zaangażowany 29.06.2018, 16:08
Co za kłamstwa i wierutne bzdury, że w Trzcianie są tylko pola łąki i 2 domy w bliskości. Pokazujecie tylko tę żałosną posesje pani posłanki a z drugiej strony jest nowopowstające osiedle. Problem dotyczy kilkunastu domów nowowybudowanych i w trakcie budowy. Mamy tu piękną drogę dojazdową do domów pod lasem a także do niej przyległych do działek budowlanych i pól uprawnych. To jedyny spokojny zakątek Trzciany. Na codzień spacerują tu ludzie z dziećmi młodzi jeżdżą na rowerach rolkach. Nie wolno niszczyc miejsca tak ważnego dla mieszkanców Trzciany. Poszukajcie innych lokalizacji a nie pchajcie obwodnicy w to wlasnie miejsce.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.06.2018, 14:18
P. Marszałek i P. Starosta z jednej partii bardzo się wspierają i o swoje interesy dbają. Wybrali wariant przez Wolę Mielecką i przy tym się bardzo upierają. A brak w nim logiki i zdrowego rozsądku. Nie ma dla rządzących żadnego znaczenia że wyznaczona droga to slalom między domami powstałego tam osiedla. Ludzie chcąc uciec od huku ulicznego wybudowali sporo domów jednorodzinnych w stronę lasu Piątkowskiego. Przy tak gęstej zabudowie to może powstać ścieżka rowerowa a nie droga szybkiego ruchu. W Trzcianie same pola i łąki i 2 domy w bliskiej lokalizacji, droga prosta, przestrzeń. Panie Starosto dlaczego a może warto spytać dla kogo? che Pan tyle rodzin na Woli Mieleckiej poświęcić.
Jola
Jola 29.06.2018, 14:15
Jaki jest sens budowy 2 etapu przez Wole Mielecka??? Skoro i tak laczy sie ona przed lasem piatkowskim ze stara droga wojewódzka. Korki beda tak czy siak przy takim rozwiazaniu . Tyle tylko ze beda sie kumulowaly w jedynym przejsciu przez las w piatkowcu. Czy nie lepiej byloby te 40 mln zainwestowac w kladke przejezdna dla samochodów. Cale Podleszany Ksiaznice i dalsze wioski mialyby bezposredni wjazd dla miasta. No tak tylko ze tam kolesiostwo starosty nie pozwala na takie rozwiazanie. Kto ma wplywy ten ma wladze!!! Ani tu prawa ani sprawiedliwości-!!!
Trzciana
Trzciana 29.06.2018, 13:33
pytanie tylko czy ta obwodnica faktycznie jest potrzebna? most tak jak najbardziej ale obwodnica? most w dużej mierze korkują też auta wyjeżdzające z Rzędzianowic , to znacznie spowalnia ruch , a gdyby tak zrobić sam most to mieszkańcy Rzędzianowic na tym zyskają mając na miejscu , Czermin i Borowa także wybiorą przejazd przez Rzędzianowice i nowy most, i mamy znacznie odkorkowany most , do tego zrobić przebicie do Rzedzianowice np z drogi na Szadowcu w Trzcianie i nie mówie o niewiadomo jakiej inwestycji tylko też wąskiej drodze taka jaka jest, mieszkańcy Trzciany również mogąliby wtedy bezproblemowo ucieknąć na nowy most.
dziobak
dziobak 30.06.2018, 12:09
masz dużo racji, ale w tej sprawie jest też lobby miasta Mielec, które domaga się zamknięcia rynku dla ruchu w ogóle i ciągu Sienkiewicza Wojsławska dla ruchu ciężkiego dodatkowo zanim powstanie nowa droga ruch ciężki miałby być skierowany od nowego mostu przez Rzędzianowice do starego mostu
mieszkańcy
mieszkańcy 29.06.2018, 13:18
Mieszkańcy Trzciany i Woli Mieleckiej na pewno podziękują w niedalekich wyborach wszystkim tym którzy przyczynili się do powstania obwodnicy tutaj , nie mogę zrozumieć tak absurdalnego pomysłu , i po co obwodnica? dla mieszkańców stojących w korkach chcąc dojechać do pracy? to jakieś nieporozumienie , nam wystarczy niewielki most dla osobówek i autobusów oraz zwykła wąska droga wszystko z zakazami dla ciężarówek ,my nie potrzebujemy tirów w swoich miejscowościach ale jak widać wyższe władze wiedzą lepiej czego nam potrzeba byle się pokazać , koszt inwestycji wtedy 1/3 mniejszy a i zostało by na ścieżki dla pieszych i rowerów. Pozatym niech się ktoś zdrowo zastanowi z wycenami , dacie nam stawkę rynkową gdzie w okolicy działki są 30% droższe od rynkowej ceny .
Obserwator
Obserwator 29.06.2018, 10:29
Cały ruch bedzie skierowany na ta obwodnice dziwić się ludziom ze protestują i nie chcą tirów i ciągłego smrodu spalin i hałasu pod ich oknami.wielki pan marszałek i jego spółka ma to daleko w d... e byle pokazać jacy oni są budowniczy szczególnie pan Tymula.
Obwodnica jest potrzebna ale nie traktujmy ludzi jak śmieci panie marszałku

Pozostałe