Przyjdź na wyjątkową sesję fotograficzną. Na jeden dzień ożyje ateleir fotograficzne rodziny Jadernych

  • 12.05.2018, 15:18 (aktualizacja 13.05.2018 20:14)
  • Szymon Burek
Przyjdź na wyjątkową sesję fotograficzną. Na jeden dzień ożyje ateleir fotograficzne rodziny Jadernych
W sobotę, 26 maja, w "Jadernówce" odbędzie się otwarta dla mielczan sesja zdjęciowa w pracowni Augusta i Wiktora Jadernych.

Przez 80 lat działalności zakładu fotograficznego w tym budynku mieszkańcy miasta mogli być uwieczniani na fotografiach. Wydarzenie nawiązuje do tej tradycji – portretów rodzinnych, zawodowych, szkolnych lub innych fotografii zbiorowych.

Przeglądając archiwa muzeum można odkryć różnorodność Mielca sprzed kilkudziesięciu lat, odczytując ją z kadrów, na których są nowożeńcy, przyjaciółki, nauczyciele, aktorzy, chórzyści, pracownicy banku i inne ciekawe grupy.

Bez przebierania się w stroje sprzed stu czy pięćdziesięciu lat wszyscy chętni będą mogli wyobrazić sobie, jak mogłoby wyglądać funkcjonowanie takiego zakładu, gdyby był otwarty współcześnie.

Bezpłatna sesja odbędzie się w godzinach pracy muzeum – od 10 do 16. Tego dnia wstęp do muzeum jest wolny. Zdjęcia będą wykonywane cyfrowo i przesyłane w e-mailu.

Wydarzenie jest częścią projektu „Kiedy ja patrzę w miasto”, w którym zdjęcia Jadernych są inspiracją do odkrywania Mielca takiego, jakim jest teraz. Fotografie pozwolą poznać odpowiedź na pytanie, co zmieniło się od czasów działalności Augusta i Wiktora do teraz, nie tylko w fotografii, ale głównie w mieszkańcach i miejscowości.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe