Wypadek. Chłopiec walczy o życie w Krakowie. Ma poważny uraz tchawicy. [Aktualizacja]

  • 12.04.2018, 09:57 (aktualizacja 13.04.2018 03:27)
  • Msk
Wypadek. Chłopiec walczy o życie w Krakowie. Ma poważny uraz tchawicy. [Aktualizacja] A.Łysoń
15-letni chłopiec, który ucierpiał w wypadku w Białym Borze, został w nocy przewieziony z mieleckiego szpitala specjalistyczną karetką na Oddział Kliniczny Torakochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Stan nastolatka jest ciężki.

Przypominamy. Wczoraj o godzinie 19.30 w Białym Borze doszło do poważnego wypadku, w którym poszkodowanych zostało dwóch jadących skuterem chłopców.

Chłopcy nadziali się na metalową linkę, którą właściciel drogi rozwiesił między metalowymi słupkami. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna zrobił to specjalnie, bo nie chciał, żeby dzieci jeździły skuterem tą drogą. 15-letni chłopiec wjechał wprost na metalową linkę, która przecięła mu tchawicę.

Chłopiec w stanie ciężkim najpierw trafił do mieleckiego szpitala. W nocy został przetransportowany na Oddział Kliniczny Torakochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Drugi chłopiec poza otarciami ciała nie ucierpiał. 41-letni mieszkaniec Tuszymy odpowie za narażenie chłopców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Msk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Praceg
Praceg 18.04.2018, 13:37
Sprawa wygląda tak: gość nie powinien linki metalowej wieszac, a chłopak nie powinie jezdzic po cudzym prywatnym terenie. Nie sądzę zeby ten czlowiek umyslnie chcial zrobic komukolwiek krzywdę, po prostu nie pomyslal ze to doprowadzi to do tego nieszczęścia. Zresztą po obejrzniu reportazu Uwaga - współczuję Panu, ktory rozwiesil line sąsiadów... żal... kobieta w koszuli nocnej z usmiechem na twarzy opowiada historie swojego zycia dyskretnie zerkajac do kamery. Juz i tak jest wystarczajaca nagonka na tego czlowieka i jego rodzine a tu jeszcze bezcenna pomoc sasiedzka.
Carie
Carie 13.05.2018, 20:52
Praceg to wiemy co powinien a czego nie powinien,Szkoda ,ze on tego nie wiedział. I niepotrzebnie go tłumaczysz i wspólczujesz ,Wiedział dobrze co robi , przecież na Boga ma mózg i wyobraznie? Jak jedzdzisz samochodem to też bez wyobrazni? Nie myslisz ,nie uważasz ,jezdzisz bezmyślnie?Wspólczucie to należą się rodzinie chłopca ,do którego tragedii doprowadziła ludzka bezmyślność i głupota przejawiająca się takim debilizmem w postaci linki zabezp teren przed wstargnięciem intruzów. Jakby miał kto tę drogę zabrac na buty.....:)))
Alkara
Alkara 17.04.2018, 07:22
Ludzie kto rozwiesza metalowa linke nie moge tego zrozumiec jakis znak zakaz wjazdu teren prywatny czy czos w tym stylu ale pret to zrozumiale ze czlowiek ktory to rozwiesil nie mial dobrze w glowie mogl zabezpieczyc to oznakowac jakas a nie linke ktora wogole nie widac niemoge tego zrozumiec niewiadomo czego mozna sie spodziewac jeszcze po takich ludziach glupie tlumaczenie bo to jego posesja i mial prawo tak ma w tym racje ale nie zawiesza sie linki metalowej i jeszcze na takiej wysokosci no to dlamnie to jest jednoznaczne wyjasnienie gosciowi przeszkadzala jazda mlodego chopca i chcial sie tego problemu pozbyc i mu sie udalo a teraz za swoja glupote odpowie ciekawe co mu zrobia
szrenia
szrenia 15.04.2018, 22:12
LudzIe !!!!! Przestancie na siebie szczuc ! Wiemy jak jest na wsi ...pole morgi miedza .........dajcie spokoj ....morgi zostana nas nie bedzie
wiesniaczka
wiesniaczka 15.04.2018, 19:38
Gdyby to zdarzylo sie w Stanach nikt by sie nie odzywal, istnieje cos takiego jak swieta wlasnosc prywatna, na wsi tez. Niech kazdy pilnuje swojego i nie stawia nawet stopy na czyims. Tak stanowi prawo i tyle w temacie. Ukarac rodzicow za to ze nie nauczyli dziecka poszanowania czyjejs wlasnosci.
carie
carie 13.05.2018, 20:55
wieśniaczka.......Prawdziwa z ciebie wieśniaczka. Na szczęście to nie Stany a Pl więc trezba sie dostosować do panujących tu przepisów itd. A jak nie pasi , to wypad do Stanów haha.....
Mieszczanin
Mieszczanin 19.04.2018, 11:24
Jesteśmy w Polsce i mamy własne prawo i sprawa będzie rozpatrywana według niego. Narażać życie i zdrowie młodego człowieka, bo dźwięk motorka przeszkadza. 
adam
adam 15.04.2018, 14:02
własnosc jego miał prawo zrobic co chcial jakim pawem ma odpowiadac za cos to tak jak bym sobie sidła postawił na podwórku dał znak teren prywatny i ktos mi wlazł i noge uwalił chłop ma swoja własnosc po 10 lat te włsnosc by mu zabrało państwo przez zasiedzenie służebności
B.
B. 13.04.2018, 23:39
Linka nie była na wysokości głowy i była już od jakiegoś czasu. W dzień była dobrze widoczna, a chłopcy jechali wieczorem i bez świateł... Jeden z chłopaków mieszka nie daleko i o lince wiedział.
Przed montażem linki właściciel w tym miejscu umieścił szlaban, ale był on wiecznie niszczony.
Droga była zablokowana bo do budowy mostu nie było chętnych - zrobił go na własny koszt właściciel, a do jego zniszczenia jak najbardziej...
Carie
Carie 15.04.2018, 18:15
Do B- chłopie ogarnij się i przestań bredzić. Wiem lepiej jak to wygląda. Jp to nie linka ma być dobrze widoczna a szlaban odpowiednio oznakowany ,ze tp teren prywatny. Tylko taki szlaban będzie widoczny nawet wieczorową porą a nie linka. Nikt o zdrowych zmysłach nie umieszcza linki ! Gdyby linka nie była na wysk. głowy to nie przecięło by chłopakowi tchawicy. Myśl co piszesz człeku. Osoba nie szła a jechała więc miała ja na tej wysok. I nie pieprz ,że niszczono mu szlaban ,bo od kanału i z drugiej strony były ,po co ta linka w śrdoku robiąca jako pułapka .?O jakim moście ty piszesz B? toć mostek przechpodzi przez ten kanał ,był i jest . Co niby zrobił na własny koszt człowieku? Był mostek ,bo ludzie dojeżdżali do działek ,nie jest to tylko jego działa tam położona.I co najważniejsze ,skoro mają tam drogę i zabraniają innym z niej korzystać odgradzając się szlabanami i linką ,to dlaczego z niej nie korzystają tylko i on i dzieci chodza drogą ,która nie ejst ich i przebiega przez działki dwóch uzytk.,????I jakoś nikt im nie stawia linek na drodze i nie zabrania chodzenia!
Dawid
Dawid 14.04.2018, 17:35
Dokładnie. Nie była na wysokości głowy. Tylko tchawicy.
Carie
Carie 15.04.2018, 18:17
Dawid ale jak to zmienia postać rzeczy? dalej jest na wysk głowy ,bo tchawicę masz na nogach czy szyi?
W..
W.. 13.04.2018, 19:13
Zakladam znak teren prywatny.i koniec.a nie sidła rozciagac.hory!
kamil
kamil 13.04.2018, 22:10
dokładnie i to hory przez samo h. hahahah
Marunia
Marunia 13.04.2018, 17:57
Wszystko wskazuje na umyślność działania, zatem w zależności.od stanu zdrowia i konsekwencji dla tego dziecka, ten zwyrodnialec musi trafić do puchy na odpowiednią ilość zim. Bez litości dla takich jednostek, bo takie "coś" ciężko określić mianem człowieka...
adam
adam 15.04.2018, 14:04
jego teren mógł nawet na*** na niej i nie mieli prawa tam jezdzic ciekawe jak by ktos ci jeździł po twoim terenie
a
a 17.04.2018, 23:21
to se niech ogrodzi
anna
anna 13.04.2018, 17:13
a prawdopodobnie droga nie prywatna tylko gminna ,granicząca z polem tego pana
wwwrrr
wwwrrr 13.04.2018, 13:11
takie glizdy od razu do pierdla , jak tak mozna ile oni maja lat dorosłe chłopy i jakieś półapki buduja na dzieci !!!!! oprucz pierdla to psychiatryk jeszcze bo to nie mozna być normalnym żeby tak robić , ps jest rejestr pedofilów to i powinien być rejestr wszystkich innych ***.f
Dawid
Dawid 12.04.2018, 23:25
Do wszystkich ignorantów. W artykule jest napisane, ze facet między słupkami zawiesił metalowa linke. W kodeksie karnym jest napisane jak byk. O próbie umyślnego narażenia życia lub śmierci. Mógł postawić szlaban, płot itp.
fanf
fanf 12.04.2018, 22:00
trzeba było nie jeździć po nie swojej drodze proste
Krystyna moraniec
Krystyna moraniec 13.04.2018, 20:29
Fanf jestes ograniczony że aż przykro !!!!
M
M 13.04.2018, 02:45
A ty byles taki grzeczny jak byles dzieckiem? Postaw sie w miejscu rodzicow tego chlopca i miej czlowieku serce i pomysl co terza przezywaja rodzice tego chlopca.
Irka
Irka 12.04.2018, 20:25
Ludzie !!! Wlasciciel drogi ....to na drodze ktora sie jezdzilo nagle pojawila sie linka...mogl siatka ogrodzic zreszta przyznal sie wiec o co chodzi
Nieznajma
Nieznajma 12.04.2018, 19:51
Nikomu nie życzę tego co przeszedł ten chłopak i jego rodzina bo to za dużo. Ale zastanówcie się trochę. Może macie dzieci może będzie cię mieć. A z tego co widzę po nie których komentarzach to straszna żenada. Chłopak walczy o życie w wy takie pierdoły piszecie. Gdzie serce, współczucie.
jan
jan 12.04.2018, 18:03
droga zostanie a nas nie bedzie, dla takiego wiezienie to za malo
Anon
Anon 12.04.2018, 20:12
wystarczy, że trafił do szpitala
mieszkaniec
mieszkaniec 12.04.2018, 14:47
Wszystko jest dobrze , do kiedy nic się nie wydarzy wtedy każdy z nas dopiero zdaje sobie sprawę z następstw takich pomysłów . Aż dziw że jeszcze nikt nie wpadł w któryś z rowów wykopanych przy wjazdach do lasów w Białym Borze. 
alibaba
alibaba 12.04.2018, 14:25
Do takich tragicznych sytuacji prowadzi ignorowanie dzieciaków dokonujących wtargnięć na cudzy teren.
carie
carie 13.05.2018, 20:40
Alibabo...........żal czytać takie bzdury jak twoja.Nigdy by do tego nei doszło ,gdyby nie tacy mądrzy inaczej , mający fobie na pukncie własnosci ,i tak jej do grobu nie zabierze.
mala
mala 15.04.2018, 19:39
Tak jest, istnieje cos takiego jak swiete prawo wlasnosci, co oni tam robili?

Pozostałe