Protestujemy! Nie zgadzamy się na drogę wojewódzką przez nasze domy i działki - krzyczeli wczoraj mieszkańcy Woli Mieleckiej.

  • 4.04.2018, 08:55 (aktualizacja 04.04.2018 10:07)
  • Msk
Protestujemy! Nie zgadzamy się na drogę wojewódzką przez nasze domy i działki - krzyczeli wczoraj mieszkańcy Woli Mieleckiej. M.Skóra
Aż wrzało podczas wczorajszego spotkania marszałka Władysława Ortyla z mieszkańcami Woli Mieleckiej. - Jak mogliście za naszymi plecami podjąć decyzję o budowie drogi wojewódzkiej przez nasze domy i działki. Nikt nie raczył nas nawet zapytać o zdanie ! - krzyczeli mieszkańcy Woli Mieleckiej.

Wczoraj o godzinie 14 w sali Kleks w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu doszło do burzliwego spotkania marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla z mieszkańcami Woli Mieleckiej, którzy sprzeciwiają się, żeby przez ich działki w większości budowlane powstała droga wojewódzka. Na spotkaniu pojawili się też przedstawiciele władzy lokalnej, w tym wójt gminy Mielec Józef Piątek, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła. Uczestniczył w nim też radny sejmiku podkarpackiego Jan Tarapata, oraz Bogdan Romaniuk - wicemarszałek województwa podkarpackiego, poseł Krystyna Skowrońska oraz radny gminy wiejskiej Mielec Mariusz Kawalec.

 - Proszę się nie dziwić naszym emocją skoro z plotek dowiadujemy się o budowie drogi wojewódzkiej przez nasze działki i domy, podczas gdy pięć lat temu starosta obiecał nam że żadnej drogi tu nie będzie - bulwersowała się pani Dominika.

Mieszkańcy miejscowości pokazali, że są wstanie walczyć o swoje i łatwo nie pozwolą, żeby droga przebiegała w tak gęstej zabudowie jaka jest w Woli Mieleckiej.

- Jak mamy się nie denerwować skoro otrzymaliśmy pismo od Państwa w którym napisane jest, że wybrany przez naszą miejscowość wariant spełnia podstawowe wymogi społeczne jakim jest minimalizacja wyburzeń!. Tak przecież nie jest. Nie sprawdzili Państwo sytuacji przed podjęciem tak ważnej decyzji jak budowa drogi wojewódzkiej. 9 domów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej drogi  - dodaje pani Dominika.

- Jak to możliwe, że władze województwa, podejmując decyzję o przebiegu drogi, nie posiadały aktualnych informacji o stanie zabudowy - pyta kolejna osoba, mieszkająca w pobliżu planowanej drogi.

 - Na razie nie podjęliśmy żadnej decyzji, jeśli chodzi o wybór wariantu przebiegu drogi, to były wstępne ustalenia umożliwiające prowadzenie dalszych prac, musimy najpierw dokonać pomiarów geodezyjnych na terenie Woli Mieleckiej jak i Trzciany, abyśmy mogli nanieść zaistniałe zmiany na mapę i podjąć decyzję. Nastąpi to za jakiś miesiąc, wtedy się z Państwem spotkam i porozmawiamy - mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Msk

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
TY
TY 10.04.2018, 18:19
Widzę że i pani Skowrońska była na spotkaniu. Ciekawe czy broniła mieszkańców Woli i czy chciała żeby droga powstała w Trzcianie? A może zapytajcie ją czy nie posiada pół i działek w Trzcianie naprzeciw drogi pod las gdzie chcieliście żeby ta droga była wybudowana. Pewnie dlatego jej też by to pasowało w końcu niemało kasy by na tym zyskała. A dlaczego nie mozna innego wariantu znaleźć w Trzcianie? Projektant powiedział mieszkańcom że tylko w tym miejscu w Trzcianie ma pozwolenie żeby projektować drogę, ciekawe od kogo?
Ja
Ja 9.04.2018, 16:44
Zaorać całą Wole Mielecką. hehe
Tomek
Tomek 6.04.2018, 23:47
Po przeczytaniu tego artykułu i zagłębienia się trochę w temat nie mam żadnych złudzeń co do naszych władz co oni robią z ludźmi? To jest kpina z nas,oni robią co chcą a niedługo wybory zobaczymy co powiedzą na ten temat ? ze to pomyłka? ze to nie ja jestem winien ludzkiej krzywdy ,tragedii.?Mieszkancy Woli nie dajcie się. Jestem z Wami
Jasiu
Jasiu 5.04.2018, 20:50
Wariant na Woli Mieleckiej to totalne nieporozumienie. To ma być to droga głównie dla Tirow, gdzie będzie zakręt na zakręcie bo na silę wciskają obwodnice miedzy zabudowy.
Drogi nigdy nie będzie można zmodernizować a co najfajniejsze nie będzie wlotu z drogi wojewódzkiej. Kto będzie jechał kilka kilometrów by włączyć się do obwodnicy? 
Alina
Alina 5.04.2018, 11:55
Do gościa Piątkowiec proposuje abyś wyszedł z inicjatywą by obwodnice poprowadzili przez twoje podwórko...
Piątkowiec
Piątkowiec 4.04.2018, 22:41
Mieszkańcy nie pozwolą na budowę drogi, to i powiat nie wybuduje drugiego mostu na Wisłoce. Tak więc dalej będziemy się kisić w kilometrowych korkach a spaliny z tych aut zatruwać mieszkańców Woli Mieleckiej. Mieszkańcy Woli Mieleckiej, strzelacie sobie w kolano! Czy nie lepiej poświęcić te kilka domów??
Mariusz
Mariusz 11.04.2018, 12:20
Do pana z PIĄTKOWCA . Wyburz sobie swój dom i tam sobie zrób drogę
Wolanka
Wolanka 9.04.2018, 11:44
Poświęcić???? Po co gdy można poprowadzić 300 m dalej przez puste lub niezamieszkałe działki. Geodezja wytycza drogę bazując na starych mapach sprzed nastu lat. Kto w tym ma interes?
TY
TY 9.04.2018, 19:54
300m dalej czyli gdzie? W którą stronę i czy to też nie będzie komuś przyszkadzać
Jacek
Jacek 5.04.2018, 09:30
Jak jesteś taki mądry to idź do władz i powiedz im żeby przez Ciebie poprowadzili drogę zobaczymy jak wtedy będziesz mówił
tadekpj
tadekpj 5.04.2018, 08:31
O czym ty człowieku piszesz , siedzisz przed monitorem
i cwaniaka zgrywasz bo ciebie to nie dotyczy .Może ty poświecisz swój dobytek i dom rodzinny , przekaż na bezdomnych albo przepisz na ojca z Torunia. Przyjdź na spotkanie z mieszkańcami i powiedz im to prosto w oczy.Zapraszam .
Gosia
Gosia 5.04.2018, 00:15
Jak nie znasz sprawy czlowieku to sie nie wypowiadaj. Kto tu poswieca swoje domy jak tu nikogo nie wburzają bo nie ma na to kasy, tylko otaczaja domy z trzech stron drogą a droga przebiega pare metrow od okien. Takze zamiast oni maja strzelac sobie w kolano to ty lepiej stuknij sie w łeb.
Kasia
Kasia 4.04.2018, 21:39
#TEMATDLAUWAGI
mniam
mniam 4.04.2018, 21:14
W Rzochowie i wiadukt i rondo juz sa a do wyburzenia 1 dom..... nie da sie trzeba sie wrypac z obwodnica miasta w srodek kilku wsi.... oto logika..... Za kase na wiadukt w Chorzelowie wybudowaliby most dla osobowek z ul Traugutta do Rzedzianowic a drugi most w Rzochowie dla TIRow i w ten sposob calkowicie wyprowadzic ruch z miasta, SSE i okolicznych wsi......
Kama
Kama 4.04.2018, 16:03
Jak sie nie ma miedzi to sie na d... Siedzi a nie na siłę wciskacie ludziom obwodnice na posesje. Ciekawa jestem czy Pan ortyl i Pan Tymula byliby chetni na budowe autostrady na ich posesjach. Moze poprowadza wariant przez podworka ich bliskich lub swoje.
Paweł
Paweł 4.04.2018, 15:06
Mieszkańcy woli Mieleckiej nie dajcie sobie wcisnąć ciemnoty. To gruby przekręt znam tą sprawę tam chodzi o własne biznesy, sprzedaż działek, oni was wodzą za nos. Działajcie zanim padnie decyzja telewizja czeka na takich złodziei.
Kasia
Kasia 4.04.2018, 14:20
Co sie dzieje w tej Polsce!!! Az trudno uwierzyc! Ludzie pracuja cale zycie zeby sie czegos dorobic a tu przychodzi urzednik i zabiera wszystko. W swietle prawa!!!co za chory kraj. Korupcja i zlodziejstwo w bialych rekawiczkach . Walczcie ludzie!!!
Endriu
Endriu 4.04.2018, 13:14
Włodarze chcą napełnić własne kieszenie pieniędzmi że sprzedaży działek kupowanych na wujka i ciotkę pod budowę obwodnicy. Ludzie całe życie pracowali na swoje domy i działki a teraz dowiadują się z plotek że przez ich domy przechodzi droga .NIE DAJCIE SIĘ!!! To jest jeden wielki WAŁ! Sprawa nadaje się do Państwo w państwie albo do uwagi,niech cała Polska dowie się jak w zaściankowym Mielcu rządzą pieniędzmi podatników. Z jednej strony Kronospan a z drugiej obwodnica dwa metry od okna .

Państwo Prawa i Sprawiedliwości ŻENADA !!!!
Andrzej
Andrzej 4.04.2018, 12:54
Znam tę sprawę chociaż jestem z innej miejscowości. Z tą dalszą analizą przez las piątkowski to jedna wielka ściema bo i tak powiedzą wam ze jest dłuższy i droższy co każdy o tym wie, a kasy jak powiedzieli nie maja. Robią to tylko po to żeby wam zamknąć gęby - że zrobili wam konsultacje społeczne. Nie dajcie się nabrać tylko gońcie ich, bo chcą się dorobić na waszej krzywdzie a przede wszystkim wypromować się przed wyborami. Po sprawie z Kronobylem kto na nich zagłosuje jak nie przeprowadza obwodnicy na silę.
Basia
Basia 4.04.2018, 11:40
Świetny materiał dla sprawa dla reportera, uwagi, państwo w panstwie. Ja bym na waszym miejscu poruszyła telewizję. Nie dajcie się ludzie. Widać, że sobie z Państwa kpiny robią.
Agata
Agata 4.04.2018, 10:53
Takie rzeczy tylko w Kronobylu. Ludzie nie dajcie sobie wsadzić kolejnego truciciela pod okna. Nikt nie bierze pod uwagę faktu jakim jest wasze bezpieczeństwo, komfort, a przedwszystkim wpływ na wasze zdrowie. Protestujcie chętnie przyłączymy się do was. Czas pogonić to towarzystwo, które nic nie robi dla ludzi tylko weszy interesy dla siebie
Marian
Marian 4.04.2018, 10:46
Przecież to ewidentny wał. Specjalnie pchają tam drogę bo mają w tym własne interesy, działki które kupili za grosze będę sprzedawać za miliony. Droga kompletnie nie ma tam racji bytu nie trzeba być geodeta i inżynierem by to ocenić. Autostrada dla tirów pięć metrów od okien, gdzie jest wariant który ocenili wcześniej, że jest idealny, zero zabudowań, nikomu nie koliduje. Ludzie gońcie tych złodziei którzy chca się dorobić na waszej krzywdzie ... Znam wplywowego Pana który był na tyle bezczelny, że nie pozwolił wybudować chodnika dla dzieci koło swojej posesji bo będzie miał halas i specjalnie dla niego musieli przenosić spod jego posesji chodnik na drugą stronę. Banda złodziei robi co chce zniszczyli miasto Kronobylem teraz chca niszczyć wsie dla własnych biznesów.
tadekpj
tadekpj 4.04.2018, 12:08
Popieram w całości przedmówcę, dla nich nie liczy się dobro człowieka tylko koryto. Pytam kto tych panów wybrał i im zaufał, ale mam nadzieję, że niedługo przyjdzie czas podziękowania za to. Mam rodzinę która jest bezpośrednio tą sytuacją poszkodowana i szczerze im współczuję, ale nie poddamy się tak łatwo i będziemy walczyć. Mam nadzieję, że ten przekręt wyjdzie na jaw i kto stoi za tym .

Pozostałe