Mieleckie Towarzystwo Literackie zaprezentowało pierwszy numer „Dygresji”

  • 21.02.2018, 22:01
  • Arkadiusz Łysoń
Mieleckie Towarzystwo Literackie zaprezentowało pierwszy numer „Dygresji”
Promocja pierwszego numeru „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego zgromadziła kilkadziesiąt osób.

Wydarzenie miało miejsce 16 lutego w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu.

Spotkanie rozpoczęły Barbara Augustyn i Justyna Żelazo – poetki Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Można było usłyszeć nowe, niepublikowane wiersze Mieczysława Działowskiego i Janusza Kapuścińskiego. Utwory te ukazały się po raz pierwszy w „Dygresjach” i uzupełniły artykuły wspomnieniowe autorstwa dyrektor Jolanty Strycharz i Barbary Augustyn.

Podczas spotkania swój talent wokalny zaprezentowała Klaudia Litwin. Zbigniew Michalski, prezes MTL i zarazem redaktor nowego rocznika, opowiedział o zawartości liczącego 254 strony numeru.

Swoje wiersze osobiście przedstawiali poeci obecni na imprezie. Wiersze nieobecnych odczytały na przemian Barbara Augustyn i Justyna Żelazo. Fragmenty prozy odczytali sami prozaicy.

Wszyscy literaci opowiadali o wydarzeniach z minionego 2017 roku i przestawiali plany na nadchodzący rok - stąd cała impreza trwała ponad dwie godziny. Uczestniczył w niej artysta malarz Grzegorz Cebula, którego obraz ozdobił okładkę numeru. Dziękował on władzom MTL za jego udostępnienie i promocję swego dorobku.

Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe