W ubiegłą niedzielę kilkudziesięciu miłośników historii wyruszyło z Nowej Dęby do Mielca szlakiem dawnej kolei wąskotorowej.

  • 13.02.2018, 16:51 (aktualizacja 13.02.2018 17:36)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
 W ubiegłą niedzielę kilkudziesięciu miłośników historii wyruszyło z Nowej Dęby do Mielca szlakiem dawnej kolei wąskotorowej. Msk
Uczestnicy wyprawy w niedzielę skoro świt wyruszyli autokarem do Nowej Dęby, skąd rozpoczęli swoją pieszą wędrówkę do Mielca. Marsz dedykowany był polskiemu lotnictwu, które w tym roku obchodzić będzie setną rocznicę.

W ubiegłym roku, także w zimie, kilkadziesiąt osób pokonała 27 km -  szlakiem niemieckiej autostrady z Lager Dęba do Lager Mielec.

Meta tegorocznej wyprawy znajdowała się na leśnej polanie przy drodze Mielec – Szydłowiec. Nie bez powodu organizatorzy ją tam wyznaczyli. - To właśnie tutaj, w tym miejscu, lotnicy  w czasie II wojny światowej robili zrzuty żołnierzom Armii Krajowej - mówią organizatorzy marszu z Aeroklubu Mieleckiego.

Szlak dawnej kolei wąskotorowej pokonali przedstawiciele dziewięciu stowarzyszeń: Bliźnianie z Parku Historycznego w Bliźnie, Jednostka Strzelecka 2221 w Mielcu, Związek Harcerstwa Polskiego Mielec, Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Mieleckiej, OSP przy Aeroklubie Mieleckim, Aeroklub Mielecki, OSP Dymitrów Mały, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Rusal" oraz  Stowarzyszenie Odrodzony Mielec.

Msk

Zdjęcia (7)

  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pateraki
Pateraki 15.02.2018, 20:32
Pateraki to dzielnica zamieszkała przez elity,letniskowych domków u nas bardzo dużo. Zapraszam JG na łono przyrody.
Pateraki
Pateraki 14.02.2018, 20:31
Szkoda że nie wiedziałem o tej wyprawie a o ''kolejce'' wiem co nieco i znam te tereny.
JG
JG 15.02.2018, 14:34
A czy wiesz co znaczy sowo paterak. Jest w słowniku. To zły i niechlujny gospodarz. Serio, dlatego dziwne, że ktoś zapisał takie nazwisko. Niestety nie bardzo orientujesz się w tutejszym rejonie. Ale daje Ci łapkę za dobre chęci.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------