Świąteczne spotkanie z Marszałkiem i Biskupem w PZL Mielec. Początek jubileuszu 80-lecia PZL

  • 10.01.2018, 11:32 (aktualizacja 10.01.2018 11:36)
  • UMWP / SzB
Świąteczne spotkanie z Marszałkiem i Biskupem w PZL Mielec. Początek jubileuszu 80-lecia PZL UMWP
Było dzielenie się opłatkiem, życzenia i kolędy. W poniedziałek 8 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Lotniczą firmę z tradycyjną wizytą duszpasterską odwiedził biskup tarnowski Andrzej Jeż. W opłatku wziął również udział marszałek Władysław Ortyl.

Gospodarzami spotkania byli prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki z zarządem oraz przedstawiciele związków zawodowych na czele z Marianem Kokoszką. Nie zabrało także kapłanów z mieleckich parafii.

W swoim krótkim przesłaniu biskup Andrzej Jeż nawiązał do jubileuszu 80-lecia firmy, który PZL świętować będzie w tym roku. Życzył pracownikom i zarządowi rozwoju, nowoczesnych technologii, i takich kontraktów dzięki którym mieleckie zakłady będą mogły kontynuować  także swoją patriotyczną misję. Apelował również aby w procesie tworzenia z szacunkiem odnosić się do dotychczasowego dorobku pokoleń pracowników PZL Mielec.
Życzenia składał również marszałek Władysław Ortyl, który odniósł się do trwającego procesu modernizacji polskiej armii

- Zawsze będę powtarzał, że śmigłowiec Black-Hawk to doskonały produkt. Mam nadzieję, że wkrótce zasili szeregi naszych sił zbrojnychpodkreślił marszałek. 

Składanie życzeń odbywało się przy akompaniamencie kapeli i chóru ZPiT Rzeszowiacy, którymi dyrygował Maciej Fijałkowski.

UMWP / SzB

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe