Radni: podatków nie podniesiemy

  • 7.12.2017, 09:08 (aktualizacja 07.12.2017 13:12)
  • Szymon Burek
Radni: podatków nie podniesiemy S. Burek
Władze Mielca planowały podnieść niektóre stawki podatków od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Radni nie zgodzili się na takie rozwiązanie.

Wiceprezydent Jan Myśliwiec w specjalnie przygotowanej prezentacji na ostatniej sesji rady miasta we wtorek, 28 listopada, przyznał, że podatki w ostatnich latach cały czas utrzymywały się na stałej pozycji. Obecnie miasto z podatków pozyskuje około 44 mln złotych, a po podwyżkach do budżetu mogłyby wpłynąć nawet 52 miliony.

Wiceprezydent porównał 15 podkarpackich miast. Jego zdaniem, do tej pory Mielec miał jedne z najniższych podatków. Zmiana, jaką proponował Jan Myśliwiec, mogła przynieść miastu dodatkowe 3,6 mln zł wpływu do budżetu. Jednak radni miejscy PiS nie zgodzili się na podniesienie stawek. W swoich wypowiedziach podkreślają, że Mielec jest miastem przyjaznym przedsiębiorcom i że lepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie obecnych stawek podatków. Uważają, że należy szukać oszczędności w wydatkach bieżących.   

 

Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca - Realizujemy dość duże inwestycje. Chcieliśmy ponieść troszeczkę podatki, żeby wpływy do budżetu miasta były większe. Patrząc na inne miasta o podobnej wielkości do Mielca i patrząc na średni poziom podatków w woj. podkarpackim, jesteśmy w grupie o niższych podatkach. Potrzeby są coraz większe. Proponujemy podwyższenie podatków do średniej, która obecnie istnieje na Podkarpaciu. Większe wpływy z podatków do budżetu dają nam większe możliwości płynności finansowej - 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe