Współpraca organizacji pozarządowych i władz miasta

  • 6.12.2017, 12:16
Podziel się:
Oceń:
Współpraca organizacji pozarządowych i władz miasta
W środę 29 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne mieleckich organizacji pozarządowych.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa wzmacniająca współpracę między podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, które zostało zorganizowane z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (MRDPP).

-Na co dzień Państwo pracują na rzecz innych, dlatego proszę pozwolić, by tym razem  przedstawiciele samorządu miasta Mielca przygotowali coś specjalnie dla Państwa – tymi słowami zwrócił się z zaproszeniem do przedstawicieli wszystkich mieleckich organizacji pozarządowych Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca – Jan Myśliwiec.

Inicjatywa integracji spotkała się z dużym odzewem, o czym świadczy 120 uczestników spotkania reprezentujących ponad 40 różnych podmiotów pozarządowych. W przedsięwzięciu uczestniczyli także przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Mieleckiego oraz Mieleckiej Rady Seniorów.

Prowadzący spotkanie – przewodnicząca MRDPP Anna Marek oraz wiceprzewodniczący Marek Zalotyński, zaprezentowali dotychczasową działalność Rady Pożytku, powołanej na pierwszą kadencję w maju 2016 r. Jedną z inicjatyw jest przyznanie wyróżnienia dla organizacji pozarządowej niosącej ogień przykładu obywatelskiego zaangażowania w życie społeczne miasta.

Głosowaniem większości członków Rady Pożytku statuetka Prometeusza została przyznana Mieleckiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za dekadę działalności w obszarze aktywizacji osób starszych.

Wieczorne spotkanie uświetnił występ Stowarzyszenia Miłośników Tańca GALA oraz grupy teatralnej Senior Show z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. -Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku kolejne organizacje miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości i działalności – podsumowała występy Anna Marek.

Niespodzianką przygotowaną dla uczestników był film „Pozarządowy Mielec” przedstawiający w krótkich ujęciach ponad 35 różnych organizacji działających na rzecz mieszkańców Mielca.  Zaprezentowany film będzie można obejrzeć na kanale youtube miasta Mielca.

Film nie ma zakończenia, dlatego organizacje, które chciałby się w nim zaprezentować proszone są o przesyłanie swojego materiału lub o kontakt z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w celu ustalenia szczegółów nagrania.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------