Ruszył z siekierą na policjatów. Włamanie nastolatków do altanki działkowej

  • 5.12.2017, 11:11
  • Szymon Burek
Ruszył z siekierą na policjatów. Włamanie nastolatków do altanki działkowej
Dwaj 16-latkowie zostali nakryci przez policjantów podczas próby włamania się do altanki działkowej. Jeden z chłopców zaatakował policjantów ukradzioną wcześniej siekierą.

W ostatnim czasie na terenie ogródków działkowych "Metalowiec", znajdujących się przy ulicy Przemysłowej w Mielcu, doszło do kilkunastu włamań i kradzieży.  Dochodzenie w sprawie tych przestępstw prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. 

W sobotę, 25 listopada, koło godziny 22, patrolując teren działek, stróże prawa zauważyli, jak ktoś próbuje włamać się do jednej z altanek działkowych. Jednego ze sprawców zatrzymali bardzo szybko.  Drugi na widok policjantów uciekł, trzymając w ręku skradzioną siekierę. Podczas ucieczki  ścigającym go policjantom odgrażał się, że ich zabije, gdy tylko  spróbują się do niego zbliżyć.

 Mimo gróźb napastnika policjanci podeszli do niego.  Podczas  zatrzymania dwóch z nich zostało zranionych siekierą. Ich obrażenia okazały się na szczęście lekkie.

Zatrzymani rabusie mają po 16 lat.  Obydwaj zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie. Chłopcy znani są mieleckiej policji, gdyż zatrzymywani byli już wcześniej za podobne przestępstwa.

W ich sprawie trwają dalsze czynności, a zebrany materiał dowodowy pozwoli określić, czy nieletni dopuścili się kilkunastu włamań do altanek działkowych. Jeden z 16-latków odpowie również za czynną napaść na funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali domy, w których mieszkają obaj chłopcy i odzyskali część skradzionych przez nich przedmiotów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe