Nowy żłobek w gminie Tuszów Narodowy

  • 3.12.2017, 08:05 (aktualizacja 04.12.2017 09:58)
  • Szymon Burek
Nowy żłobek w gminie Tuszów Narodowy
W Grochowem powstała pierwsza placówka dla najmłodszych mieszkańców gminy – niepubliczny żłobek, w którym jest miejsce dla 15 dzieci, które ukończyły rok.

Żłobek znajduje się w budynku dotychczasowej szkoły. Jest to placówka niepubliczna pod nazwą "Wesoły Bobas", prowadzona przez Annę Stypę.   

Uroczystość otwarcia 22 listopada rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor żłobka, Anny Stypy, która powitała gości, rodziców i wychowanków.

 

 

Dyrektor nowej placówki podziękowała wójtowi za życzliwość i pomoc, dzięki którym żłobek mógł powstać w tak krótkim czasie.

Wójt, który przybył na otwarcie żłobka, wyraził zadowolenie z faktu, że w gminie Tuszów Narodowy powstała placówka, która będzie służyła dzieciom najmłodszym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Podkreślił zaangażowanie dyrektor Anny Stypy w organizację żłobka i zaznaczył, że zmiany w wyglądzie budynku są zaskakujące i na pewno będą dobrze służyć wychowankom, ich bliskim i pracownikom. Ksiądz proboszcz Wiesław Konior poświęcił pomieszczenia wynajmowane na cele żłobka i życzył wiele dobrego wszystkim, dla których dobro dzieci jest najważniejsze.

Ze względu na to, że jest to niepubliczna placówka, rodzice muszą płacić za korzystanie ze żłobka. Opłata stała za pobyt dziecka wynosi 550 zł miesięcznie plus wyżywienie.

Żłobek to nowa oferta usług dla rodziców dzieci najmłodszych w wieku od 12 miesiąca do 3 roku życia. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że w niewielu wiejskich gminach w okolicach Mielca znajdują się miejsca przeznaczone dla dzieci najmłodszych. Urlop macierzyński trwa maksymalnie rok, po tym czasie młoda mama musi wrócić do obowiązków zawodowych. Tymczasem przedszkola oferują opiekę dla dzieci dopiero od trzeciego roku życia. Rodzice z gmin wiejskich, którzy chcą posłać swoje dzieci do żłobka, muszą więc korzystać z niepublicznych placówek w Mielcu.

 

 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe