Wielbłąd nie przyjedzie, ale Orszak Trzech Króli w Mielcu będzie!

Wielbłąd nie przyjedzie, ale Orszak Trzech Króli w Mielcu będzie!
Wielopole Skrzyńskie, Kosina i Góra Kalwaria należą 10 miejscowości, które znalazły się w finale konkursu "Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!", organizowanego przez Fundację Orszak Trzech Króli. Jak wypadli mielczanie?

Mobilizacja w mediach i walka o każdy głos do ostatniej chwili zapewniły mielczanom 17. lokatę spośród niemal 170 miejscowości, które stanęły w szranki w walce o egzotycznego gościa. Mielec przegonił m.in. Mrągowo, Konin, Świdnik czy Sanok. Organizatorzy mieleckiego Orszaku podkreślają fakt, że w promowanie konkursu zaangażowały się lokalne media i wielu mieleckich społeczników, którzy już dziś stanowią świetny kapitał ludzki dla wydarzenia, jakie w zagości w naszym mieście za nieco ponad miesiąc.

Największe jasełka w Polsce organizowane są regularnie od 2009 roku. W 2017 roku barwne korowody, które do stajenki poprowadzili Trzej Królowie, zorganizowane zostały w ponad 500 miejscowościach. W styczniu rzesze mielczan, pomimo trzaskającego mrozu, przeszły ulicami Mielca, śpiewając kolędy i ciesząc się z Bożego Narodzenia.

II Mielecki Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta 6 stycznia 2018 roku.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe