Mielecka firma Melex otrzymała nagrodę gospodarczą Prezydenta RP

  • 22.11.2017, 15:25 (aktualizacja 23.11.2017 07:14)
  • Szymon Burek
Mielecka firma Melex otrzymała nagrodę gospodarczą Prezydenta RP
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował firmę Melex Nagrodą Gospodarczą w kategorii Międzynarodowy Sukces. Docenienie mieleckiej firmy nastąpiło podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

16 listopada, w trakcie Kongresu 590,  Nagrodą Prezydenta RP  zostały uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa w ciągu kilkunastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania nagród do dzisiaj pozostał niezmienny - wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać najlepszych.

 

 

- Gratuluję wszystkim, bo wybór był bardzo trudny, najpierw dla kapituły, która długo pracowała, a w drugim etapie bardzo trudny dla mnie. Konkurencja była bardzo wyrównana. Każda z tych firm zasłużyła na nagrodę w swojej kategorii – mówił prezydent Andrzej Duda tuż po wręczeniu nagród.

- Wracamy do grona krajów, które chcą się mienić europejskimi potęgami. Chcemy, żeby z Polską się liczono, także w przestrzeni gospodarczej. Dlatego musimy pokazywać skutecznie naszych przedsiębiorców i ich osiągnięcia – dodał prezydent.

Mielecka firma Melex od 1971 r. produkuje pojazdy elektryczne. Produkty mieleckiego przedsiębiorstwa trafiają na rynki całego świata, m.in. do Stanów Zjednoczonych. W swojej ofercie firma ma trzy rodzaje pojazdów: pasażerskie, bagażowe i specjalne.

 

 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe