Na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu przystanek jest w innym miejscu niż zatoczka

  • 7.11.2017, 17:10 (aktualizacja 07.11.2017 17:16)
  • M. Skóra
Na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu przystanek jest w innym miejscu niż zatoczka M. Skóra
Po remoncie fragmentu ulicy Wojska Polskiego przy Kirchhoffie wykonawca wybudował zatoczkę autobusową w innym miejscu niż przystanek.

- Zanim dojdę do autobusu, ten już odjeżdża - skarżą się mielczanie.

 - Proszę, zróbcie coś z tym, bo nie wyobrażam sobie nadal takiej sytuacji – prosi nas kobieta, która musi codziennie dojeżdżać do pracy MKS-em. 

Zainteresowani tematem pojechaliśmy sprawdzić tę kontrowersję. Rzeczywiście, zadaszenie wraz z rozpiską o jadących autobusach znajduje się w starym miejscu sprzed remontu, natomiast zatoczka autobusowa, na której autobus się zatrzymuje i zabiera pasażerów, jest kilkadziesiąt metrów dalej.

Dojeżdżający autobusem na strefę mielczanie nie mają lekko. - Często wieczorem po pracy czekam na MKS pod dachem przystanku, kilka razy zdarzyło mi się, że nie zdążyłam do niego dojść, bo kierowca mnie nie widział i odjechał – denerwuje się mieszkanka Mielca.

Trudno się dziwić kierowcy MKS, który staje tam, gdzie mu wolno, czeka chwilę i odjeżdża, nie widząc w ciemności idących z daleka pasażerów. Korzystający z miejskiego MKS-u  nie mają wątpliwości, czyja to wina.

-To ewidentnie zaniedbanie wykonawcy, któremu umknął  oczywisty fakt, żeby zrobić przystanek w miejscu zatoczki – mówi korzystający z mieleckiego MKS-u mężczyzna.

 Za remont drogi odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Ale, jak się dowiedzieliśmy, właścicielem wiat jest gmina miejska w Mielcu.

 - Przeprowadziliśmy już rozmowy z gminą miejską w Mielcu, która zadeklarowała przestawienie wiat autobusowych na nowe zatoki, wykonane przy przebudowie drogi powiatowej -  usłyszeliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Mielcu.

M. Skóra
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Hexe
Hexe 8.11.2017, 14:04
Jak u Bareji
michald
michald 7.11.2017, 20:42
Kolejnym idiotyzmem w tym miejscu jest umieszczenie drogi dla rowerów przy przystanku.

Pozostałe