Będą nowe odcinki dróg i szybki internet w gminie Tuszów Narodowy

  • 29.10.2017, 15:57
Będą nowe odcinki dróg i szybki internet w gminie Tuszów Narodowy UG Tuszów Narodowy
Gmina Tuszów Narodowy buduje kolejne odcinki gminnych dróg lokalnych oraz stawia na rozwój szybkiego internetu.

Gmina buduje drogi w Maliniu – czworaki, Tuszowie Narodowym – 2 odcinki, Dębiakach – 2 odcinki i w Sarnowie – w kierunku cmentarza ewangelickiego. Całość przedsięwzięcia wyniesie ponad czterysta tysięcy złotych. Drogi zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca. W Jaślanach trwa również budowa chodnika, a wkrótce rozpocznie się remont dróg dojazdowych w Czajkowej i Tuszowie Narodowym.

Na terenie gminy trwa również budowa kolejnych odcinków linii szybkiego internetu. W ubiegłym roku inwestycją firmy Multimedia S.A. objęci zostali mieszkańcy Sarnowa i Dębiaków, gdzie był największy problem z funkcjonowaniem telefonów stacjonarnych i zwykłego internetu. W tym roku firma ta inwestuje w kolejne miejscowości, tj. w Czajkową, Pluty, Józefów, Grochowe, Jaślany.

- Cieszę się, że mieszkańcy gminy, którzy tak długo oczekiwali na dostęp do sieci światłowodów, wreszcie mogą korzystać z szybkiego internetu, telewizji cyfrowej i telefonów. Był to priorytet mojego programu. W tym celu współpracujemy z inwestorem, który budowę sieci w głównej mierze opiera na wykorzystywaniu istniejących słupów sieci energetycznej - mówi wójt gminy Andrzej Głaz.

Rozpoczęły się również prace przy rowie Rudziska w Ławnicy. Gmina otrzymała na nie dotacje MSWiA w kwocie 90 tys. zł. Przetarg  wygrała Firma Transjanbud, która wykona usługę za kwotę 107 tys. zł.

Trwają też prace przy odwodnieniu terenów działek przemysłowych w Tuszowie Narodowym.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
atsu
atsu 31.10.2017, 12:14
Na Grochowym brak internetu
Hexe
Hexe 29.10.2017, 23:16
To do Piechot odciągnąć światłowód.

Pozostałe