Pomysł na Rzochów, czyli rekreacja nad Wisłoką

 • 26.10.2017, 11:57 (aktualizacja 29.10.2017 15:30)
 • SzB
Pomysł na Rzochów, czyli rekreacja nad Wisłoką UM - Urząd miejski ma już wstępną koncepcję zagospodarowania dużego terenu znajdującego się w bliskiej odległości od Wisłoki w Rzochowie.
Urząd Miejski w Mielcu chce zmienić oblicze terenów znajdujących się na osiedlu Rzochów, w bliskiej odległości od Wisłoki. Rzochowianie wielokrotnie zgłaszali inicjatywę utworzenia terenów rekreacyjnych, podobnych do tych, które kilka lat temu powstały w rejonie ulicy Rzecznej.

W lipcu Urząd Miejski w Mielcu zawarł umowę z Biurem Projektowym  "Landart projects". Projektanci przygotowali projekt kompleksu rekreacyjnego na terenach rzochowskich błoni. 

Inicjatywa zagospodarowania tych terenów wyszła od samych mieszkańców i lokalnej Rady Osiedla Rzochów. Błonia to działka o powierzchni około 6 hektarów, będąca własnością miasta. Obecnie trwają prace nad projektem budowlano-wykonawczym oraz uzyskaniem wszystkich uzgodnień i pozwoleń niezbędnych przed rozpoczęciem budowy. Prawdopodobnie cała inwestycja będzie kosztować około trzech milionów złotych i znajdzie się w projekcie budżetu na 2018 rok. Dowiedzieliśmy się, że modernizacja błoń będzie odbywać się w dwóch etapach. 

Mieszkańcy uważają, że obecnie najważniejsza jest budowa boiska wielofunkcyjnego, ponieważ jest to bardzo ważny element tego projektu. Wstępny koszt budowy boiska to kwota rzędu 770 tysięcy złotych. W koncepcji zaproponowano także budowę placu zabaw, małego amfiteatru i ścieżek edukacyjnych.

Na rzochowskich błoniach mają powstać:

 • Boisko wielofunkcyjne, zawierające boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą, boisko do gry w piłkę siatkową.
 • Elementy niezbędne do funkcjonowania kompleksu – zaplecze sanitarne, parkingi, dojazdy od ulic łączących teren z osiedlem.
 • Siłownia zewnętrzna dla młodzieży i seniorów.
 • Ekologiczne place zabaw, wykonane z naturalnych materiałów, pozwalające rozwijać sprawność intelektualną i ruchową dzieci.
 • Kameralny amfiteatr z niewielką widownią, który będzie pełnił funkcję miejsca spotkań mieszkańców. Obiekt będzie miał formę altany, z ławami i stołami zamontowanymi na utwardzonym podłożu.
 • Elementy sportowo-rekreacyjne: ścieżki zdrowia, urządzenia crossfitowe dla organizacji imprez crossfitowych i runmagedonu (ekstremalny bieg z przeszkodami).
 • Tereny zieleni, uwzględniające roślinność występującą tam naturalnie. Ciek wodny, okresowo podmokły (szczególnie wiosną i latem) zostanie obsadzony wierzbami. Trawniki częściej koszone będą służyć do rekreacji, trawniki parkowe koszone z mniejszą częstotliwością, oraz fragmenty łąki kwietnej koszone raz do roku.
 • Elementy małej architektury wykonane z naturalnych materiałów, np. ścieżki gruntowe.
 • Oświetlenie i monitoring, szczególnie w miejscach boisk, placów zabaw, amfiteatru.
SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rzochowianin
Rzochowianin 6.11.2017, 08:33
Wykorzystanie potencjału tych terenów pozwoli na pozyskanie miejsca na rekreację dla tej części mieszkańców Mielca, która oddalona jest najdalej od centrum. Powinni być zadowoleni że nieużytki zmienią się w miejsce rekreacji.
mielczanin
mielczanin 29.10.2017, 13:50
Jesli do realizacji tego planu dojdzie to byloby fajnie polaczyc to miejsce sciezka rowerowa z Mielcem po wale.
Rzochowianin
Rzochowianin 28.10.2017, 18:14
Widać niestety jak wygląda spór pomiędzy działaczami Zalotynski i Mazur ????
Teraz basowa się pytanie kto więcej działa w Rzochowie bo akurat widać Zalotynski wciąż obiecuje a Mazur słowa dotrzymuje . Przykład to płot przy szkole????

Pozostałe