[Interwencja] Czytelnik: Stawiają znaki na chybił trafił!

  • 26.10.2017, 05:00 (aktualizacja 27.10.2017 16:08)
  • Msk
[Interwencja] Czytelnik: Stawiają znaki na chybił trafił! M.Skóra
Znaki drogowe są potrzebne, bo gdy ich brakuje, kierowcy folgują sobie, bardziej dociskając pedał gazu. Jednak, jak sami się przekonaliśmy, ich nadmiar i bezmyślne stawianie wcale nie jest korzystniejsze.

Absurdalne wydaje się zwłaszcza umieszczane informacji o ograniczeniu prędkości tuż przed skrzyżowaniami, co według przepisów ruchu drogowego oznacza, że po ich pokonaniu znaki te przestają obowiązywać. - Ten, kto umieścił znaki w tym miejscu, nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego – uważa mieszkaniec mieleckiego osiedla Rzochów.

Mężczyzna zainteresował się oznakowaniem ulicy Rzochowskiej około dwóch lat temu. Wtedy w jego dom znajdujący się przy tej ulicy wjechał pędzący motocyklem mężczyzna. - Nie było wówczas przy tej drodze żadnego ograniczenia prędkości. Po tym zdarzeniu i mojej interwencji w urzędzie miasta powstały dwa ograniczenia do 30 km na godzinę - mówi. Postawiono je jednak przed skrzyżowaniami. Jedno stoi przed skrzyżowaniem z ulicą Wandy, a drugie przed skrzyżowaniem z ulicą św. Marka. - Skrzyżowanie znosi te ograniczenia. Umieszczanie więc znaków przed nimi to tylko marnowanie publicznych pieniędzy - mówi mielczanin.

Na odcinku drogi od skrzyżowania z ulicą Jagodową do rynku rzochowskiego pojazdy pędzą, nie zważając na znajdujące się przy ulicy ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Mężczyzna, widząc ciągle istniejące zagrożenie, po raz kolejny poszedł do urzędu miejskiego i zasugerował urzędnikom rozwiązanie tego problemu.

Nieporozumienie?
- W rozmowie z kierownikiem referatu dróg i melioracji zaproponowałem umieszczenie przy tej drodze jednego znaku  D 40, czyli strefa zamieszkania, który rozwiązywałby ten problem. Znak ten wymusiłby na kierowcach obowiązek jazdy z prędkością 20 km na godzinę i zapobiegłby stawianiu kolejnych znaków, których jest na tym terenie niemal 20  - opowiada mężczyzna. I pyta: - Nie lepiej postawić jeden znak zamiast dwudziestu.

Urząd miasta zaprzecza, aby rozmowa z mężczyzną dotyczyła znaku D 40, czyli strefy zamieszkania. - Rozmowa była na temat znaku D 52, czyli strefy ruchu, którego w tym miejscu, według przepisów, nie da się postawić - wyjaśnia pracownik urzędu miasta. 

Więcej w 43 numerze Korso

Msk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
marek
marek 3.11.2017, 10:15
Znak koło kościoła jest zasadny ... pan Mazur szuka dziury w całym i kręci wokół siebie medialne działania bo ma parcie na szkło jak mało kto.

Pozostałe