Nowy tomograf

  • 19.10.2017, 11:57
  • SzB
Nowy tomograf SzB
Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu otrzyma 1,4 miliona złotych dotacji z rezerwy budżetowej rządu. Pieniądze uzyskane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu wesprą zakup nowego tomografu.

Dofinansowanie z rezerwy budżetowej otrzymają także: wojewódzka przychodnia przy ul. Warzywnej w Rzeszowie, Szpital Wojewódzki im. św. Ojca Pio w Przemyślu, a także szpitale powiatowe w Stalowej Woli, Łańcucie, Kolbuszowej i Leżajsku. Pieniądze przeznaczone zostaną w szczególności na prace remontowe oraz - tak jak w przypadku mieleckiego szpitala - na zakup specjalistycznego sprzętu.
 
- Za wsparcie w uzyskaniu tego dofinansowania serdecznie dziękuję wojewodzie Ewie Leniart oraz marszałkowi Władysławowi Ortylowi. Zakup tomografu będzie dla mieleckiego szpitala kolejną ważną inwestycją. Z pewnością podniesie jakość świadczonych tu usług i komfort pacjentów – mówi starosta Zbigniew Tymuła.
 
O tym, dlaczego wymiana sprzętu jest konieczna, dyrekcja szpitala mówiła już wielokrotnie.
Tomograf, z którego korzysta mielecka lecznica, został zakupiony w 2008 roku. Od tamtej pory był wielokrotnie naprawiany, a koszt tych prac wyniósł już łącznie ponad milion złotych. Tylko od stycznia  naprawy pochłonęły ponad 55 tys. złotych; zainwestowania kolejnych 300 tysięcy złotych wymagałaby natomiast kolejna z koniecznych napraw tomografu i wymiana lampy RTG.
 
– Oprócz dużych kosztów, naprawy tomografu wiążą się również z brakiem możliwości używania go przez okres nawet trzech tygodni. Czas przestoju bardzo utrudnia pracę i opiekę nad chorymi. Pacjenci przewożeni są do innych szpitali, co generuje dodatkowe koszty, opóźnia diagnostykę i – niejednokrotnie – stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia – podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala. I dodaje: - Otrzymana z rezerwy budżetowej rządu dotacja pozwoli na zakup nowoczesnego, wpisującego się w potrzeby naszego szpitala sprzętu.
Warto podkreślić, że uzyskanie dofinansowania na zakup tomografu jest kolejnym dużym sukcesem mieleckiej lecznicy. Miesiąc temu zakwalifikowała się ona do otrzymania blisko 10 milionów złotych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na przebudowę bloku operacyjnego.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zhhsf
zhhsf 20.10.2017, 21:10
Sanok 10, Jaslo 10 a Mielec 1,4 mln.....????

Pozostałe