Biorezonans pomaga znaleźć źródło choroby

  • 16.10.2017, 11:57
  • Rozmawiała Marietta Mateja Nowak
Biorezonans pomaga znaleźć źródło choroby mm
Permanentne zmęczenie, problemy ze skórą, trudności w zajściu w ciążę - to tylko część dolegliwości, z którymi wielu z nas boryka się na co dzień. Często standardowe metody leczenia nie są w stanie nam pomóc, wtedy warto zastanowić się nad wykonaniem biorezonansu. Na pytania dotyczące tej metody leczenie odpowiada ekspert, mgr farmacji Katarzyna Mira Kisiel.

Skąd pomysł, by zająć się biorezonansem?
W pracy spotykam wiele osób, które dzielą się swoimi problemami zdrowotnymi, poszukując dodatkowych form wspierania zdrowia. Czasami nie znajdują potwierdzenia swojego samopoczucia w badaniach ogólnych. Mówią, że nie mają konkretnych schorzeń, a mimo tego nie czują się dobrze. Postanowiłam połączyć wiedzę medyczną z naturalnymi metodami wspierania zdrowia. Jestem zwolennikiem holistycznego podejścia, poszukuję przyczyny problemu. Jestem zwolennikiem profilaktyki.

A to właśnie profilaktyka chyba najbardziej kuleje wśród społeczeństwa?
Profilaktyka w dzisiejszym świecie jest bardzo ważna, ponieważ zmieniło się środowisko, w którym żyjemy, a także styl życia, jaki obecnie prowadzimy. Zmienił się sposób odżywania. Jemy za dużo, za słodko, za tłusto i przede wszystkim za szybko. A jak mawiał Hipokrates: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”. Do tego podróżujemy, przemieszczamy się w obrębie różnych stref klimatycznych, co niesie za sobą pewne ryzyko obciążeń. Żyjemy w stresie, śpimy mało. Przy takim trybie życia dochodzi do zachwiania równowagi homeostazy, co zawsze będzie skutkowało pogorszeniu naszego stanu zdrowia. Organizm ma oczywiście pewne zdolności detoksykacji, przez co neutralizuje, przekształca i eliminuje szkodliwe produkty z organizmu w pewnym stopniu. Chcąc mieć doskonałe zdrowie, powinniśmy wspierać swój organizm, oczyszczając go.

Co zatem oprócz oczyszczania organizmu z toksyn powinniśmy robić?
Oczyszczać go z obciążeń pasożytniczych. Pasożyty powodują istotne zaburzenia odporności. A problem jest, monitoruje go WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i prezentuje w raportach wiele danych dotyczących zagrożeń i zakażeń pasożytniczych. Według danych WHO w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi. Są one przyczyną 14 milionów przypadków zgonów na świcie w skali roku. Myślę, że nie można całkowicie pominąć tej kwestii. Dlatego powinniśmy się badać.

Więcej w 41 numerze Korso

Rozmawiała Marietta Mateja Nowak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe