Połączyła ich szkoła

  • 12.10.2017, 15:57
  • SzB
Połączyła ich szkoła archiwum
Już 19 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu będzie świętować jubileusz 60-lecia. Z tej okazji absolwenci zorganizowali zjazd koleżeński, na którym nie zabrakło dawnych nauczycieli i dyrektorów.

Uczestnicy zjazdu mieli możliwość zwiedzenia wnętrza nowej hali sportowej, której oficjalne otwarcie nastąpi już 19 października. Na spotkaniu pojawiła się szóstka dawnych pedagogów: Danuta Sokalska, Genowefa Jędrychowska, Zofia Koper, Weronika Szot, Janina Bajor - Gutowska. 

Spotkania absolwentów SP nr 3, dzięki zaangażowaniu wielu osób, odbywają się cyklicznie co dziesięć lat. Impreza składa się z dwóch części: oficjalnej - organizowanej w szkole, a także nieoficjalnej, czyli uroczystego bankietu i imprezy towarzyskiej. W tym roku zjazd organizował Wacław Świerczyński.

- Udało się nam sprowadzić dawnych uczniów, którzy obecnie mieszkają w Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Serdecznie dziękuję mojemu komitetowi organizacyjnemu, w którym pracowało sześć osób. Wielkie podziękowania należą się także obecnemu dyrektorowi, Adamowi Jastrząbowi, który bardzo życzliwie angażuje się w organizację naszego zjazdu - powiedział Wacław  Świerczyński.

Wszyscy uczestnicy zjazdu otrzymali specjalną publikację, w której znajdują się informacje o każdym z byłych uczniów szkoły - także informacje o tych, którzy już zmarli. Bardzo często uczestnicy zjazdu  udają się na mielecki cmentarz i zapalają znicze na grobach zmarłych uczniów i pedagogów.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kris19442
kris19442 16.10.2017, 19:29
Jestem rodowitym mielczaninem do szkoły SP nr.3 chodziłem w latach 1957-1961,moją wychowawczynią była Pani śp.Kamieniecka.Jestem zdziwiony tym że znaleziono nawet byłych a już zmarłych absolwentów a pominięto niektórych żywych.Wygląda na to że szukanie byłych absolwentów nie było dokładne bo znaleziono niektórych mieszkających poza mielcem a zapomniano o niektórych mieszkających w Mielcu. Chciałbym też być na takim spotkaniu
Wieslawa Niczyporuk
Wieslawa Niczyporuk 13.10.2017, 00:34
Mieszkam w Mielcu, jestem absolwentką ale nic nie wiedzialam o takim wydarzeniu .....a niewątpliwie chciałabym
Jan Mieszkowski
Jan Mieszkowski 13.10.2017, 16:29
Wszyscy uczniowie rozpoczynali naukę w 1957 r i byli pierwszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.

Pozostałe