Historyczna chwila dla SOS Życie

  • 11.10.2017, 05:00
  • SzB
Historyczna chwila dla SOS Życie nadesłane
Mielecka Fundacja SOS Życie otrzymała pieniądze na zakup sprzętu oraz na cykl szkoleń i warsztatów dla kobiet z całego Podkarpacia. Dzięki dotacji zakupi najnowocześniejszy cyfrowy sprzęt do ośrodka stacjonarnego oraz cytomammobusu.

W ramach projektu zakupiony zostanie cyfrowy mammograf, a także specjalistyczne oprogramowanie. W pierwszej kolejności w ramach projektu przeszkolone zostaną położne i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, którzy w kolejnych etapach realizacji przedsięwzięcia będą prowadzić szkolenia i warsztaty dla kobiet.

Edukacja będzie prowadzona w  zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych: raka piersi i raka szyjki macicy na terenie całego województwa podkarpackiego. Będą to szkolenia i warsztaty oraz badania dla grup kobiet w poszczególnych gminach. W ramach projektu sfinansowane będzie również przygotowanie materiałów edukacyjnych. Uczestniczki będą brały udział w indywidualnej nauce samobadania piersi, jak również poznają wagę skuteczności regularnego badania cytologicznego w określonym etapie rozwoju chorób, które prowadzą do raka szyjki macicy. Działania przeznaczone będą w szczególności dla kobiet, które do tej pory nie uczestniczyły w badaniach profilaktycznych i są aktywne zawodowo.

Efektem projektu ma być zwiększenie świadomości i uczestniczenia kobiet w badaniach wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy w województwie podkarpackim w gminach i miejscowościach poniżej 20 tysięcy mieszkańców.  Realizację programu będą wspierały kampanie promocyjno-informacyjne. Partnerami  przedsięwzięcia są Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Kolbuszowej. Do współpracy przy realizacji projektu beneficjent zaprasza samorządowców każdego szczebla z województwa podkarpackiego.

Więcej w 41 numerze Korso

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe